Junioři USK vedou extraligu

Plzeň – Ve druhém dvoukole extraligy juniorů se hráči USK Slavie Plzeň poprvé představili v domácím prostředí.

15.10.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Po překvapivých výhrách v Praze nad Dansportem ztratili v zápasech týmem VK Ervěnice jediný set a nečekaně drží v tabulce první místo.

USK Slavia Plzeň – VK Ervěnice 3:0 (19, 22, 23) a 3:1 (18, -19, 18, 14).

Od úvodu prvního utkání získali Plzeňané náskok, který si udržovali po celý zápas. „Byli jsme lepší zejména na síti, a to jak na smeči, tak i na bloku. Vyrovnaný byl jen třetí set, ve kterém jsme trochu polevili. Naštěstí jsme v něm ale lépe zvládli koncovku a soupeři tak nepovolili zisk ani jediného setu,“ prohlásil trenér Pavel Zeman.

Podobný průběh měl i druhý duel. „V něm bohužel naši hráči za stavu 2:0 polevili v koncentraci, a toho dokázal soupeř využít. Po domluvě došlo ke zlepšení a zápas jsme ukončili ve čtvrtém setu,“ popsal průběh druhého střetnutí trenér Zeman.

USK: Kiesenbauer, Vaňourek, Giebl, Brabec, Jelínek, Heidlberger, libero Kantár. Střídali: Maday, Pham, Netrval, Kupilík.

Ostatní výsledky: Dansport Praha – Dukla Liberec 3:1 (15, -23, 10, 23) a 3:2 (-23, -22, 18, 23, 14), Příbram – ČZU Praha – nehráno.

V Plzni vzniká fotbalgolfové hřiště, zahraje si i veřejnost

Plzeň - Fotbalgolf je sport, který spojuje prvky fotbalu a golfu. Netradiční aktivitu, k níž je zapotřebí pouze velké hřiště, jamky, překážky a fotbalový míč, si budou budou moci snad už za pár měsíců lidé zahrát také v Plzni.

Dodávka nabourala do stromu, pro spolujezdce letěl vrtulník

Stod - Záchranáři vyráželi v úterý dopoledne k vážné dopravní nehodě mezi Stodem a Holýšovem.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.