Junioři na závěr doma excelovali

Plzeň – Skvělé výkony předvedli ve třetím a posledním turnaji skupiny o páté až osmé místo ve volejbalové extralize juniorů hráči domácího USK Slavie Plzeň.

29.3.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Všechny své tři soupeře totiž porazili poměrem 3:0, což jim vyneslo výborné šesté místo v letošním ročníku extraligy. Po dvaceti letech tak zopakovali nejlepší historické umístění v této věkové kategorii.

USK Slavia Plzeň – Dansport Praha 3:0 (22, 20, 23), USK Slavia Plzeň – VK Ostrava 3:0 (22, 14, 19), USK Slavia Plzeň – VK Liberec 3:0 (22, 28, 20).

Slavia: Vaňourek, Kiesenbauer, Giebl, Brabec, Phan, Heidlberger, libero Kantár. Střídali: Kortus, Netrval, Kupilík, Zb. Jelínek.

Poprvé v závěrečných turnajích nastoupili Plzeňští s prvním nahrávačem Vaňourkem a na jejich výkonu to bylo znát. Chyběl jen smečař Hynek Jelínek, ale tuto mezeru se hráčům USK podařilo zacelit.

V prvním utkání s Dansportem vedli domácí rychle 2:0. „Ve třetím setu se hosté riskantní hrou dostali do vedení 23:19, ale my jsme výbornou koncovkou zápas získali pro sebe,“ popsal první duel trenér Pavel Zeman.

Druhý zápas s Ostravou měl jednoznačný průběh. „Vše tentokrát fungovalo tak, jak bychom si představovali, soupeř neměl nárok,“ mínil plzeňský kouč.

S Libercem měli junioři USK zatím pasivní bilanci. První set získali pro sebe, ve druhém se ale odehrála velká bitva. „Prohrávali jsme 20:23, poté srovnali a pak následovala řada mečbolů na obou stranách. Nám se nakonec podařilo vyhrát 30:28 a ve třetím setu jsme si již vítězství uhlídali,“ uvedl na výsost spokojený trenér Pavel Zeman.

Ostatní výsledky: VK Liberec – Dansport Praha 3:2 (26, -11, 20, -13, 11), VK Liberec – VK Ostrava 3:2 (-14, -24, 15, 15, 11), Dansport Praha – VK Ostrava 2:3 (22, -23, 13, -23, -16).

Autor: Ivan Tafat