Hold Zátopkovi pokračuje Zlatou pětkou

Plzeň, Praha – Zlatou pětkou dnes v Praze pokračuje Zátopkův zlatý týden.

24.7.2014

Ilustrační foto.Foto: David Vondráček

Běžecký seriál kopíruje vítězný hattrick fenomenálního vytrvalce na olympijských hrách v Helsinkách před dvaašedesáti lety. Tehdy Zátopek během osmi dní vybojoval tři slavná vítězství. Olympijské zlato bral v běhu na deset kilometrů, na pětce i v maratonu.

A ve stejných dnech jako Zátopek v roce 1952 se do boje s časem i soupeři pouští současní atleti.
Běžci za sebou mají zatím Zlatou desítku.

Z plzeňských reprezentantů vstoupili do sedmého ročníku série nejlépe Vlastimil Šroubek mladší a Vanda Kadeřábková-Březinová.

Absolutním vítězem se stal Lukáš Pomezný z Kostelce nad Labem, který na desetikilometrové trati zvítězil časem 33:57,15 minuty.

Druhé místo si v panujícím tropickém vedru vybojoval Šroubek mladší z pořádajícího klubu SC Marathon (34:52,64) a třetí skončil Michal Kovář z TJ Slavoj Banes Pacov (36:11,68).

Kadeřábková-Březinová z SG Plzeň – Petřín ovládla výkonem 44:49,35 minuty závod žen a obhájila loňské vítězství z úvodního dílu série. Druhá doběhla Michaela Hajduková z Dukly Praha (46:08,92 ) a třetí příčku si zajistila Blanka Francová z Běžeckého klubu České spořitelny (46:55,78).

Výkony účastníků Zlaté desítky byly podobně jako v loňském roce ovlivněny vysokými teplotami.

„Každý, kdo doběhl, si zaslouží uznání," řekl hlavní pořadatel série Vlastimil Šroubek starší. „V cílové rovince byla také k dispozici voda, kterou běžci používali k opláchnutí a osvěžení," doplnil zároveň aktivní účastník běhu a vítěz v kategorii mužů nad padesát let.

Závodu se zúčastnilo celkem 56 mužů a šestnáctka žen.

Druhé dějství série, Zlatá pětka, se dnes koná znovu na atletickém stadionu AK Slavia Praha. Hlavní závod začne v 17.50 hodin, tedy v čase, v němž za druhým olympijským titulem vyrážel v Helsinkách před lety Zátopek.

„Zatím je přihlášeno 88 běžců, 63 mužů a 25 žen," oznámil Šroubek starší.

A podotkl, že přihlásit se na Zlatou pětku lze ještě dnes od 15.30 do 17.00 hodin v místě závodu.

Zlatý maraton, kterým série vyvrcholí, startuje v neděli ve Stromovce v 15.30 hodin. Pro veterány půjde o mistrovství republiky.

24.7.2014 VSTUP DO DISKUSE

Plzeň očima Kamily Frumertové Kikinčukové
4

Václav Pejsar

Pejsar: Dostanou přes hubu. Venca je vtipnej, vzkázal Šour

Dopravní podniky odpustí černým pasažérům úroky

Plzeň - Pokutu zaplatit musí, úroky jim však budou prominuty.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.