Hokejbalistům stačila na výhru jediná branka

Praha, Plzeň – Hokejbalisté HBC Plzeň hostovali v 8. kole extraligy v české metropoli, když jejich soupeřem byl celek Kert Park Praha.

21.10.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Vyrovnaný souboj rozhodla jediná branka Jiřího Benedikta, na výhře Plzeňanů měl lví podíl výborný gólman Kráčina.

Obě dvě mužstva vlétla do zápasu velmi zostra a jak domácí gólman Gerlich, tak i jeho protějšek Kráčina se měli hned od začátku co ohánět.

Kouzlo brankáře Kertu odčarovali hosté dvě minuty před koncem první třetiny. Ondřej Kejř našel z rohu mezi kruhy naběhnutého Jiřího Benedikta, který přesnou střelou k tyči poslal svůj tým do vedení.

Po změně stran Plzeňané dohrávali početní výhodu, z níž místo vstřelené branky málem kapitulovali. Martin Krůček vyslal do nadějné šance Moravce, proti jehož tvrdé střele vytasil svůj beton dobře chytající Kráčina.

Plzeňští mohli následně ve druhé části několikrát potvrdit své vedení, ale v koncovce selhávali. Nejblíže ke vstřelené brance měl Marek Švarc, jehož střelu gólman Kertu vyrazil zpět k němu, plzeňský forward ale ani napodruhé míček do svatyně soupeře nedostal.

Ve třetí části se Plzeň soustředila převážně na bránění svého vedení. Přesto hned na začátku této periody muselo Plzeňským pořádně zatrnout. Nepřesnou rozehrávku Kráčiny zachytil domácí Bošák, plzeňský gólman ale stihl naštěstí pro svůj tým své zaváhání rychle napravit a vrátil se včas do své svatyně.

Tlak Kertu sice postupně gradoval, ale konec zápasu sehrála Plzeň na výbornou. Domácí se snažili odvolat gólmana, Mečouni jim to aktivním přístupem nicméně nedovolili. Utkání se nakonec dohrálo v poklidu ve třetině domácích.

„Kladli jsme před zápasem s Tomášem Semerou velký důraz na to, abychom vyhráli. Nechtěli jsme dopustit, aby se opakovala série porážek jako loni. Nakonec jsme to zvládli a jsem spokojený, po osmi odehraných kolech máme na kontě šestnáct bodů. Trápili jsme se akorát opět v koncovce. Venku se nám hraje vždy kvůli jinému povrchu složitěji. Pochválit musím tým za výborně sehraný konec utkání, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili. Brankář Kráčina chytal opět spolehlivě a vyzdvihnout musím Ondru Benedikta, který musel nečekaně zaskočit do obrany a zahrál tam velmi dobře," zhodnotil zápas trenér HBC Plzeň Josef Kadaně.

Kert Park Praha – HBC Plzeň 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 12:40 J. Benedikt (O. Kejř). Střely: 16:23. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Rozhodčí: Koskuba, Vrba. Diváci: 60.

Ostatní výsledky: Sudoměřice – H. Králové 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), Pardubice – Kovo Praha 3:2 (0:1, 2:0, 1:1), Ústí n. Labem – Alpiq Kladno 1:3 (0:2, 1:1, 0:0), Třinec – Most 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), Vlašim – Letohrad 3:1 (1:0, 1:0, 1:1).

Dominik Rejthar

Autor: Redakce

21.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Roman Hubnik

Hubník: Boj o titul jsme si zkomplikovali

Zahájení turistické sezóny 2017 v Nepomuku. Svatojánské muzeum bylo možné navštívit zdarma.
13

Navrátilec Pilař: Můj pocit jde stranou

Praha, Plzeň – Když v 69. minutě vběhl na letenský trávník Václav Pilař, provázel jeho nástup potlesk tribun.

Série je u konce. Plzeň po třech letech se Spartou prohrála

Praha, Plzeň – Pětkrát po sobě dokázali v lize fotbalisté Viktorie Plzeň porazit pražskou Spartu. V neděli ale Letenští sérii Západočechů uťali – Sparta vyhrála nad Plzní 2:0 brankami Šurala a Karavajeva.

Plzeňští cyklisté pořádají už v pondělí tradiční cyklojízdu centrem města

Plzeň – Spolek Plzeň na kole pořádá už toto pondělí (24.4.) Velkou jarní cyklojízdu, která jako již tradičně povede ulicemi v centru krajské metropole.