Hokejbalisté vezou ze severu Moravy další výhru

Třinec, Plzeň – Plzeňané vyhráli v Třinci 3:1 a na čele tabulky extraligy mají již šestibodový náskok.

15.3.2016

Hokejbalisté lídra extraligy HBC Plzeň (na archivním snímku ze vzájemného souboje v Plzni v modrobílém) zvítězili v Třinci 3:1 a upevnili si pozici na čele tabulky.Foto: DENÍK/Milan Říský

Ani daleká cesta do Slezska nezastavila hokejbalisty Plzně ve vítězném tažení extraligou. Vedoucí tým tabulky nezaváhal ani v 16. kole soutěže proti mužstvu bojujícímu o účast v play-off a přivezl domů cenné tři body.

Mečouni začali aktivně a vynutili si přesilové hry, z nichž druhou proměnili. Krch nabil na modrou čáru Jiřímu Benediktovi, na jehož mírně tečovanou dělovku byl gólman Heczko krátký. Domácí ale rozhodně nechtěli dát kůži lacino a dávali o sobě vědět. V největší šanci se ale zaskvěl Kráčina, který vychytal samostatný únik Římana.

Se vstupem do druhé třetiny rozhodčí vyloučeními rozkouskovali hru, čímž hráči dostali více prostoru na hrací ploše. Toho využil Martin Krch, který od mantinelu tvrdou ranou propálil Heczka. Plzeň nadále tlačila, ale Třinečtí čekali na svoji šanci, která přišla v přesilové hře. Po špatném střídání hostů se míček dostal na hůl Barnošáka, jenž neomylně zavěsil.

Po druhé pauze se na hokejky Západočechů vrátil potřebný klid, který posvětil trefou do černého Marek Švarc, jehož pěkným pasem oslovil Jaroslav Pauer. Třinec začal s blížícím se koncem zápasu zlobit, ale na pevnou a dobře organizovanou obranu včele s gólmanem Kráčinou se mu vyzrát nepodařilo.

„Přes nepříznivé počasí i stav hrací plochy jsme se na utkání dobře připravili a solidně jsme zvládli i vstup do zápasu. Byl to spíše boj než pohledný hokejbal, ale s tím jsme počítali. Zbytečně jsme však po druhé vstřelené brance přešli do pasivity a zbytek druhé třetiny z naší strany za moc nestál. Přestávka nám ale pomohla připomenout si naše cíle a jak jich dosáhnout. Poslední část byla z naší strany přesvědčivá, nenechali jsme nikoho na pochybách, kdo v tomhle zápase zvítězí," hodnotil utkání trenér HBC Plzeň Josef Kadaně.

Autor: Dominik Rejthar

15.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

ZČU budova Fakulta zdravotnických studií Tylova ulice bývalé GŘ Škoda Plzeň
3

Univerzitní stěhování pokračuje

Michal Krmenčík z Plzně (vpravo) proti FCSB.

Střela z trestňáku mi nevyšla na sto procent, říká Bakoš

Výsledek je pozitivní, ale čeká nás velmi těžké utkání, varuje Vrba

Plzeň - Plzeňští fotbalisté vybojovali v úvodním utkání závěrečného předkola Evropské ligy nad Larnakou nadějné vítězství 3:1, ve hře se však objevily nedostatky.

V soutěži o nejlepšího výčepního zvítězil Miroslav Štych z Plzně

Plzeň – Dvanáctý ročník soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2017 zná svého vítěze. Je jím výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů v Plzni.

Odveta Indiánům vyšla. Dvěma góly k výhře přispěl Indrák

Chomutov, Plzeň – Odveta za úterní porážku v Plzni hokejové Škodovce na ledě Pirátů vyšla.