Hokejbalisté uspěli až podruhé

Plzeň – Sobotním duelem s Hradcem Králové odstartovala pro hokejbalisty HBC Plzeň nová extraligová sezona.

13.9.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Zdeněk Vaiz

Premiéra domácím příliš nevyšla, když podlehli svému soupeři 2:4. V nedělním zápase si však napravili reputaci, když rozstříleli mužstvo z Letohradu 9:5 a připsali si do tabulky první tři body.

HBC Plzeň – Hradec Králové 2:4 (0:2, 0:0, 2:2). Branky a nahrávky Plzně: 34. O. Kejř (Kadaně, Zeman), 42. Zrna (O. Kejř). Rozhodčí: Pavlovec, Úlehla. Vyloučení: 1:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 29:14.

Plzeň: Semera (16. Ulč) - Beránek, Kadaně, Peroutka, Vágner, Zeman, J. Kejř, O. Kejř, Lendl, Krásný, Ondra, Polívka, Zrna, Benedikt, Gřonka.

Stejně jako v minulé sezoně se úvodní utkání plzeňským hokejbalistům nevydařilo. Silný soupeř z Hradce Králové si odvezl tři body, když na plzeňskou nemohoucnost v koncovce platila maximální efektivita na druhé straně. Tým Martina Kováříka se nedokázal vyrovnat s absencí řady hráčů. Chyběli obránci Edl, Slanec, Kavalír a útočníci Roušal, Průcha, Arnet, Regner. O osudu utkání rozhodla hned první třetina, ve které hosté vstřelili dva góly. Plzeň sice v prostředním dějství zvýšila svůj tlak, ale bez brankového vyjádření, hostům třikrát pomohla tyč. V poslední části hry Plzeňané dvakrát snížili na rozdíl jediné branky, ale soupeř vždy kontroval a výhru uhájil.

HBC Plzeň – Letohrad 9:5 (2:1, 3:3, 4:1). Branky a nahrávky Plzně: 3. Zeman, 10. O. Kejř (Kadaně), 21. Zrna (Beránek), 27. O. Kejř (Kadaně), 30. Krásný (Zeman), 35. Ondra, 36. Polívka (Beránek), 37. O. Kejř (Gřonka), 45. Gřonka (Peroutka). Rozhodčí: Pavlovec, Úlehla. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Střely na branku: 46:24.

Plzeň: Větrovský - Beránek, Kadaně, Peroutka, Vágner, Zeman, Benedikt, Gřonka, J. Kejř, O. Kejř, Krásný, Lendl, Ondra, Zrna, Polívka.

Na rozdíl od sobotního zápasu vstoupili plzeňští hokejbalisté do souboje s Letohradem tou správnou nohou a již ve 3. minutě šli do vedení. Jenže houževnatý soupeř po dvě třetiny držel s domácími krok. Až v závěrečné třetině Plzeňané definitivně zlomili odpor soupeře a čtyřmi góly si zajistili vysokou výhru.

Ostatní výsledky: Třinec – Kert Park Praha 0:12, Most – J. Hradec 5:2, Kladno – Letohrad 7:2, Karviná – Kert Park Praha 1:3, Ústí n. L. – J. Hradec 0:3, Kladno – Hradec Kr. 3:0.

13.9.2011

Čtrnáctiměsíční dítě se opařilo kávou, letěl pro něj vrtulník

Jiří Mašek.

Začínal jako fotbalista v plzeňské Škodovce, teď sbírá medaile v maratonu

Myslel jsem, že budu poslední, přiznal nejlepší automechanik

Plzeň - Matěj Řípa se učí opravářem aut a zanedlouho ho čekají závěrečné zkoušky. Nemusí se jich ale vůbec bát.

Bylo to šílené. Brečeli jsme, ohlíží se za nepovedeným šampionátem osmnáctek obránce David Kvasnička

Plzeň – Má pochroumané rameno a přemáhá smutek z předčasného konce.

Stavba roku 2016: prohlédněte si 16 nominací

Plzeňský kraj – Deník přináší všechny projekty nominované v soutěži Stavba roku.