Hokejbalisté pokračují v jarním vítězném tažení

Praha, Plzeň – Třetí zápas, třetí vítězství. To je jarní bilance extraligových hokejbalistů HBC Plzeň.

18.3.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Po úvodní výhře 2:1 v Třinci a vítězství 7:4 doma nad Pardubicemi si přivezli tři body i z Prahy, kde těsně 2:1 zdolali Kert a prakticky si již zajistili účast v play-off.

Kert Park Praha – HBC Plzeň 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Franěk (M. Kruček, Kočka) – 27. Edl (Malý, O. Benedikt), 36. Edl (Gřonka). Rozhodčí: Černý, Prudík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Úvod utkání Plzeňané zaspali. První šanci domácích ve 2. minutě ještě zlikvidoval gólman Marek, ale hosté se nepoučili a o minutu později už inkasovali. V nepřehledné situaci před plzeňskou brankou se nejlépe zorientoval Miroslav Franěk. Postupem času se začali osmělovat Západočeši, obrana Kertu si ale dokázala poradit a přestála i náročné chvilky před přestávkou, kdy hrála Plzeň 12 vteřin dokonce ve dvojnásobné přesile.

Krátce po pauze ale fauloval plzeňský Kavalír a domácí málem odskočili na rozdíl dvou branek, Myslivec ale v dobré šanci selhal. Poté převzali iniciativu opět hosté a dokázali si vytvořit několik šancí. Z tlaku ale vyplynul faul brankáře Mikla, na který Kert doplatil ztrátou vedení. Při přesilovce Plzně totiž přišla první chvilka Michala Edla, jenž po přihrávce Malého vyrovnal na 1:1. Vstřelený gól Plzeň nakopl, převahu v závěru třetiny už ale hosté nedokázali přetavit v další branku.

Hned po druhé pauze ale Plzeňané navázali tam, kde přestali. Benediktovu ránu sice Mikl zlikvidoval, na další pokus Edla už byl ale krátký, a hosté tak dokonali obrat.

Domácí se pokoušeli srovnat stav, ale ani přesilovka či závěrečné power-play k tomu nevedla, naopak Ondřej Kejř prázdnou branku domácích jen těsně minul. To však nic nezměnilo na vítězství Plzně.

HBC Plzeň: Marek – Vodrážka, J. Benedikt, Slanec, Kavalír, Edl, Krpal – O. Benedikt, Malý, Krch – Krásný, J. Kejř, Švarc – O. Kejř, Valenta, Gřonka.

Ostatní výsledky: Jihlava – Kladno 2:4 (0:1, 2:1, 0:2), Ústí n. Labem – Vlašim 1:2 (0:0, 0:0, 1:2), Pardubice – Most 7:1 (5:0, 1:0, 1:1), Karviná – Hradec Králové 1:7 (1:2, 0:3, 0:2), Třinec – Letohrad 1:2 (0:1, 0:0, 1:1).

Dopravní podniky odpustí černým pasažérům úroky

Plzeň - Pokutu zaplatit musí, úroky jim však budou prominuty.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.