Hirmerová přivezla stříbro

PLZEŇ - Sportovní gymnastce Lucii Hirmerové ze Sokola Plzeň I se dařilo na celostátním přeboru České obce sokolské. Ve čtyřboji jednotlivkyň obsadila v Praze na Žižkově druhé místo.

14.12.2007

Sportovní gymnastka Sokola Plzeň I Lucie Hirmerová obsadila na celostátním přeboru České obce sokolské druhé místo ve čtyřboji jednotlivkyňFoto: Archiv Sokola Plzeň I

Sedmnáctiletá svěřenkyně trenérky Martiny Velíškové odjížděla na závody s cílem oplatit porážku své oddílové kolegyni Nině Štikové z minulého roku. „Druhé místo bylo velkým překvapením a rozhodně jsem ho nečekala. Nejvíce jsem byla spokojená se sestavou v prostných, ale ani v ostatních to nebylo špatné,“ pochvalovala si Lucie Hirmerová.

Celkovou vítězkou se stala bývalá reprezentantka Veronika Ožanová. „Na tu nikdo z ostatních neměl, ale o pozice za ní to byl velký a těsný souboj,“ komentovala závody spokojená plzeňská gymnastka.

Pro Lucii Hirmerovou to byly v této sezoně poslední závody. „V lednu zahájíme trénink nových prvků, první závody absolvuji v dubnu. Vrcholem sezony pak bude červnové mistrovství České republiky žen kategorie B,“ plánuje Hirmerová.

S přechodem do áčkové kategorie plzeňská gymnastka však nepočítá.

„Tak velké ambice nemám a rovněž se mi nechce opouštět plzeňský Sokol a svoji trenérku Martinu Velíškovou, se kterou je opravdu dobrá a pohodová spolupráce,“ dodává Lucie Hirmerová.

Plzeňská závodnice Sokola Plzeň spolu se svými oddílovými kolegyněmi Martinou Benešovou, Ester Kizmanovou, Kateřinou Krejčovou, Bárou Němcovou a Petrou Frásovou o týden dříve v Liberci vybojovala v lize družstev žen ve sportovní gymnastice sedmou pozici a tím i právo startovat v této vrcholné nejvyšší soutěži i v nadcházející sezoně.

Výsledky čtyřboj Praha: 1. Ožanová (Ostrava) 52,400, 2. Hirmerová (Plzeň) 47,000, 3. Mrkvicová (Ostrava) 46,650, 4. Štiková 46,150, … 10. Benešová (obě Plzeň) 41,000.