České reprezentantky porazily ve druhém utkání Itálii 32:24 a vedou skupinu

„V první půli nám příliš nevycházela obrana, ale zase se nám dařila střelba a kombinační hra,“ uvedl po utkání trenér českého výběru Jiří Tkadlec. „Ve druhém poločasu jsme byli v útočné fázi o poznání slabší,“ dodal.

Jelikož postupují tři nejlepší, jsou české házenkářky už jednou nohou v play off o ME. Navíc je ještě čeká souboj s papírově nejslabším Lotyšskem. Trenér Tkadlec ovšem žádné předčasné závěry nedělá. „Jak se říká, zajíci se sčítají až po honu. Takže my si počkáme do neděle, až skončí kvalifikační turnaj,“ stál nohama na zemi kouč národního týmu.

Zápasy 3. skupiny: Turecko – Bulharsko 32:18 (18:9).

Česká republika – Itálie 32:24 (18:14). Nejvíce gólů Itálie: Pistrelliová 7, Pavliková 6. Rozhodčí: Brkic, Jusifhodzic (oba Rak.). Sedmimetrové hody: 2/1:8/6. Vyloučení: 3:3. Diváci: 500.

Sestava a branky ČR: Raníková, Selicharová – Knytlová 6/1, Tomečková 5, Vašková 3, Simerská 2, Zámorská 2, Kysučanová 5, Poznarová 1, Hrbková, Vojtíšková 2, Stuchlová 2, Válová 4, Růčková.