Házenkářky jsou krůček od postupu

PLZEŇ - Ani ve svém druhém vystoupení v kvalifikaci o účast v play off, ze kterého vzejdou účastníci mistrovství Evropy 2008, české házenkářky nezaváhaly. V Městské hale v Plzni přehrály Itálii přesvědčivým rozdílem 32:24 a ve zbývajících dvou zápasech jim stačí k definitivě postupu jedno vítězství.

28.11.2007

DRUHÉ VÍTĚZSTVÍ. České házenkářky se zdraví se svými italskými soupeřkami po včerejším kvalifikačním utkání o účast v play off o postup na mistrovství Evropy 2008, které se hrálo v Plzni. Domácí výběr vyhrál 32:24 a po dvou zápasech vede skupinu. Foto: Deník/Vlastimil Leška

České reprezentantky porazily ve druhém utkání Itálii 32:24 a vedou skupinu

„V první půli nám příliš nevycházela obrana, ale zase se nám dařila střelba a kombinační hra,“ uvedl po utkání trenér českého výběru Jiří Tkadlec. „Ve druhém poločasu jsme byli v útočné fázi o poznání slabší,“ dodal.

Jelikož postupují tři nejlepší, jsou české házenkářky už jednou nohou v play off o ME. Navíc je ještě čeká souboj s papírově nejslabším Lotyšskem. Trenér Tkadlec ovšem žádné předčasné závěry nedělá. „Jak se říká, zajíci se sčítají až po honu. Takže my si počkáme do neděle, až skončí kvalifikační turnaj,“ stál nohama na zemi kouč národního týmu.

Zápasy 3. skupiny: Turecko – Bulharsko 32:18 (18:9).

Česká republika – Itálie 32:24 (18:14). Nejvíce gólů Itálie: Pistrelliová 7, Pavliková 6. Rozhodčí: Brkic, Jusifhodzic (oba Rak.). Sedmimetrové hody: 2/1:8/6. Vyloučení: 3:3. Diváci: 500.

Sestava a branky ČR: Raníková, Selicharová – Knytlová 6/1, Tomečková 5, Vašková 3, Simerská 2, Zámorská 2, Kysučanová 5, Poznarová 1, Hrbková, Vojtíšková 2, Stuchlová 2, Válová 4, Růčková.

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Plzeň – Odveta v Chomutově hokejistům Škody Plzeň vyšla. Svižné přípravné utkání vyhráli 4:1 a dvěma góly k tomu přispěl útočník Miroslav Indrák.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Vyhlídky na postup jsou příznivé, říká Daniel Kolář

Plzeň – Jeho gól z 36. minuty byl vítězný. Daniel Kolář poslal Viktorii do vedení 2:1 ve čtvrtečním utkání play-off Evropské ligy proti Larnace.