Házenkářky zradila koncovka

Plzeň – Předehrávka 20. kola interligy nevyšla házenkářkám HC Plzeň podle představ. Nováček soutěže podlehl ve středu v domácí hale Olomouci 16:24.

26.2.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Milan Říský

„Olomouc má určitě svoji kvalitu, to nelze zpochybňovat, ale ten zápas se nám nepovedl," neskrývala zklamání trenérka plzeňského týmu Libuše Škvařilová.

Západočešky zaspaly úvod duelu a po pasáži mezi 5. a 15. minutou, kdy nevstřelily ani jednu branku, prohrávaly 1:5.

Potom se konečně plzeňská mašina rozjela, ve 23. minutě domácí hráčky snížily na 6:8 a přijatelný rozdíl dvou gólů 8:10 si odnášely i do kabiny.

Po přestávce se sice Plzeň přiblížila soupeřkám na jediný gól (10:11 ve 35. minutě), ale přišel další desetiminutový výpadek, během kterého se Olomouc sérií pěti branek v řadě utrhla na 16:10 a rozhodla o svém vítězství.

Závěrečnou pětiminutovku prohrály Západočešky 1:3 a celý zápas potom 16:24.

„Poločas byl ještě dobrý, ten jsme prohrály jen o dvě branky, ale s porážkou o osm gólů nemohu být spokojená. Svým výkonem jsme se někam posouvaly, ale po tomto zápase mi přišlo, že jsme zase na začátku. Holky udělaly hodně technických chyb a neproměňovaly šance," viděla příčiny porážky Škvařilová.

Domácí tým doplatil na absenci zdravotně indisponovaných středních spojek Lucie Pešičkové a Věry Heřmánkové. „S jejich neúčastí jsme si nedokázaly poradit. Na tomto postu jsem zkoušela čtyři hráčky a skončila jsem u toho, že jsem tam dala pivotku Petru Sedláčkovou," uvedla trenérka Libuše Škvařilová.

Další zápas odehrají házenkářky Plzně v pátek 4. března od 18 hodin v Bratislavě, kde mají velkou šanci na zisk bodů. Tým ze Slovenska je v tabulce až za Plzní a ta ho doma dokázala porazit 22:13.

26.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

FC Viktoria Plzeň x AEK Larnaka

Viktoria letí na Kypr. Pro postup?

Kotlíkové dotace. Ilustrační foto.

Špatný vzduch přispěje na kotlík

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Domažlicko - Vážná dopravní nehoda se stala dnes večer nedaleko obce Meclov na Domažlicku. Podle prvotních informací nedal řidič traktoru přednost na křižovatce a srazil se s osobním autem. Ve voze cestovalo pět lidí, z toho tři děti.

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Plzeň, Strakonice – Zatím nejvyšší porážku v přípravě na extraligu utrpěli včera hokejisté Škody Plzeň, kteří ve Strakonicích podlehli prvoligovému Motoru České Budějovice 1:6.