Západočešky porazily v domácím utkání 9. kola druhý celek tabulky z Otrokovic vysoko 32:17 a se ziskem 10 bodů se posunuly na páté místo v aktuálním pořadí týmů. Čtvrtá je Olomouc B jen díky lepšímu skóre.

Děvčata z HC Plzeň vlétla do utkání proti favorizovaným Otrokovicím doslova jako uragán a po 11. minutách hry vedla 7:0. V polovině prvního poločasu vedly domácí házenkářky už 11:1 a do kabin si odnášely náskok 19:8.

Ani po změně stran nepřipustily domácí hráčky žádné drama, soupeřkám nedovolily snížit na rozdíl menší než devět branek a nakonec se mohly radovat z vysokého vítězství 32:17.

„První poločas byl zatím náš nejpovedenější v sezoně. Děvčata k utkání přistoupila velmi zodpovědně a svým výkonem zaskočila soupeřky natolik, že první branku jsme obdržely až ve 13. minutě. V útoku jsme předváděly pohlednou hru a obrovským nasazením v obraně jsme soupeřkám nedávaly vůbec šanci skórovat,“ libovala si trenérka Plzně Libuše Škvařilová.

„I přes kvalitu Otrokovic nám náskok z prvního poločasu stačil i na druhou část hry, kdy už byla koncentrace našich hráček nižší. S výkonem jsem velmi spokojená a děvčatům patří moje poděkování. Bohužel se nám zatím nepodařilo nastoupit ani k jedinému utkání v této sezoně v kompletní sestavě. I tentokrát chyběly zraněné Šedivá a Schneiderová,“ upřesnila Libuše Škvařilová.

Naopak již osm zápasů čekají na vítězství házenkářky DHC SVŠ Plzeň. Ty v neděli prohrály na půdě Liberce 17:32 a se ziskem tří bodů se i nedále krčí na samotném dně prvoligové tabulky.

HC Plzeň – TJ Jiskra Otrokovice 32:17 (19:8). Nejvíce branek Otrokovic: Machovská 4/1, Ličmanová a Remešová 3, Brandová 3/1. Rozhodčí: Blanický, Špaček. Branky ze sedmiček: 2:2. Vyloučení: 3:3.
Sestava a branky Plzně: Vidršperková, Kudějová – Vlachová 3/2, Šelaisová 3, Němcová 1, Jeřábková 9, Vopatová 2, Řeháková 1, Zunová, Raisová 1, Haberová, Krchovová 3, Kubešová 9. Trenérka: L. Škvařilová.

DHK Lokomotiva Liberec – DHC SVŠ Plzeň 32:17 (20:9). Nejvíce branek Liberce: Kropíková 6/3, Rezlerová a Kastnerová 5, Smolíková a Kalčíková 4, Vélová 3. Rozhodčí: Haramul, Opata. Branky ze sedmiček: 3:1. Vyloučení: 1:1. Diváci: 82.
Sestava a branky Plzně: L. Doláková, K. Boháčková – Irlbeková 2, Ferková 3/1, Vondráčková 1, Mrázová 1, Vaňková 3, Galušková 1, Rumlová 2, Kunclová 1, Roubalová 3. Trenér: R. Miček.

Ostatní výsledky 9. kola: Kunovice – Slavia Praha B 15:24, Zlín B – Olomouc B 20:24, Havl. Brod – Pardubice 25:24, Poruba B – Kobylisy 35:25.