Házenkářky na Slovensku nezklamaly

Plzeň – Nováček z Plzně sice prohrál v Partizánskem 16:26, ale předvedl své dosavadní maximum.

8.2.2016

Házenkářky HC Plzeň prohrály v hale slovenského týmu Slávia Partizánske 16:26, ale podle trenérky Libuše Škvařilové podaly jeden z nejlepších výkonů v této sezoně. Na snímku z domácího utkání proti Veselí nad Moravou je plzeňská Petra Drozdová (vlevo)Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Ve svém historicky prvním utkání na Slovensku sice házenkářky HC Plzeň prohrály v sobotním 17. kole interligy žen 16:26, přesto ze zápasu odcházely se vztyčenými hlavami.

„Odehrály jsme patrně nejlepší zápas v sezoně. Jen je mi líto toho nevydařeného konce, kde jsme zbytečně inkasovaly a rozdíl ve skóre narostl až na těch deset branek. Když si ale uvědomíme, že v týmu soupeřek je několik slovenských reprezentantek, tak to není špatný výsledek," uvědomuje si trenérka plzeňského týmu Libuše Škvařilová.

Domácí Partizánske šlo od začátku za dvěma body. V 16. minutě se dostalo do vedení 9:4 a první půli vyhrálo 12:7.

Po změně stran držela Plzeň s mnohem zkušenějšími soupeřkami dlouho tempo. Ve 35. minutě dokonce snížila Buchnerová na 9:12, ale tři branky v řadě vrátily slovenskému týmu klid.

Ve 42. minutě byl stav utkání 17:12, ale potom rozdíl ve skóre už jen narůstal ve prospěch domácí Slávie.

„I přes prohru jsem musela holky pochválit, protože bojovaly a odehrály kvalitní zápas," uznala Škvařilová.