Házenkáři Talentu odjeli z Brna s prázdnou

Brno/Plzeň - V koncovce dramatického duelu byli šťastnější domácí a zvítězili 21:20. Vyrovnávací branka Plzně přišla těsně po uplynutí hrací doby.

1.3.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Tomuhle utkání by určitě více slušela remíza. Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň sehráli v sobotu v posledním kole základní části Triglav pojišťovna extraligy na půdě brněnského Králova Pole vyrovnanou partii, ale po porážce 20:21 si na cestu domů žádný bod nepřibalili.

Během celého utkání se přelévalo vedení z jedné strany na druhou, ale žádný ze soupeřů si nedokázal vytvořit více než dvoubrankový náskok.

První poločas zápasu skoupého na góly vyhrálo Brno 10:9, ale plzeňští borci po změně stran rychle vyrovnali a v 51. minutě se dostali do vedení 17:15.

„Tam jsme ještě měli šanci ten zápas zvládnout, i když jsme nepředvedli žádný oslnivý výkon. Potom jsme ale bohužel dvakrát ztratili v útoku balon a inkasovali dva rychlé góly," mrzelo asistenta trenéra Plzně Jiřího Hynka.

Domácí ovšem v honbě za účastí v elitní šestce, která si to v nadstavbové části rozdá o medaile, dokázali opět srovnat s lídrem extraligy krok a dvě minuty před koncem utkání to byl plzeňský Martin Loskot, který svoji brankou na 20:20 rozpoutal velké drama.

Už v závěrečné minutě byli u míče házenkáři Talentu, ale nepřesnou přihrávkou se připravili o možnost zakončení a Brno po oddechovém čase trestalo tuto chybu deset sekund před závěrečným hvizdem vítězným gólem na 21:20.

Hosté z Plzně sice ještě po pěkné kombinaci branky dosáhli, ale ta nebyla uznána, protože podle rozhodčích padla až po uplynutí hrací doby.

„V Brně nám chyběla lepší útočná hra. Postrádali jsme větší tlak ze spojek a nedokázali jsme se prosadit proti vysunuté obraně soupeře. Ta nám dělala velké starosti," přiznal Jiří Hynek.

Talent se i přes porážku stal vítězem základní části extraligy, naopak Brnu ani zisk dvou bodů umístění v první polovině tabulky nepřinesl.

Frýdek-Místek totiž v neděli porazil doma druhé Lovosice 30:26 a do elitní šestky nakonec proklouzl na poslední chvíli on.
Nadstavbová část extraligy začne o víkendu 15. až 16. března a všechny body, které mají týmy na kontě, se počítají.

Handball KP Brno – TalenT M.A.T. Plzeň 21:20 (10:9)

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Sedmimetrové hody: 2/4:0/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 550.

Sestava a branky Brna: Štolcar, Bavlnka – Pernička, Hubáček 6, Musil 2, Zima, Hajčman 7/2, Dostalík 2, Mičola, Veřmiřovský, Koubek 1, Kubis 1, Hanták 2, Weintritt. Trenér: Jan Hegar.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Petrovský 5, Fořt, Linhart 3, M. Škvařil 2, Blecha, Vinkelhöfer 3, Tonar 2, Loskot 1, J. Škvařil 3, Horký, Šindelář 1, Kavka. Trenér: Martin Šetlík.

Ostatní výsledky 22. kola extraligy: Dukla Praha – Přerov 29:26 (15:9), Jičín – Zubří 23:22 (11:10), Karviná – Hranice 26:26 (14:15), Kopřivnice – Zlín 31:32 (16:18), Frýdek-Místek – Lovosice 30:26 (12:14).

Konečné pořadí po základní části: 1. Plzeň 33 bodů, 2. Lovosice 31, 3. Jičín 28, 4. Hranice 27, 5. Frýdek-Místek 27, 6. Dukla Praha 26, 7. Karviná 25, 8. KP Brno 25, 9. Zlín 14, 10. Zubří 14, 11. Přerov 8, 12. Kopřivnice 6.