Házenkáři školili Přerov

Plzeň – Žádná změna. Extraliga házenkářů má po víkendovém 7. kole stále stejného lídra. Plzeň rozdrtila ve včerejším domácím utkání Přerov 40:25 a s náskokem jednoho bodu vévodí tabulce nejvyšší české soutěže.

17.10.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Od začátku duelu bylo zřejmé, kdo je favoritem a kdo bude udávat tempo. Po sedmi minutách hry vedli Západočeši 7:2, ve 13. minutě byl stav utkání dokonce 13:4 a do kabin odcházeli soupeři za stavu 19:12 pro Plzeň.

Domácí mohli být s prvním poločasem spokojeni, ale neplatilo to tak úplně. Hned pro dva jejich hráče totiž zápas předčasně skončil.

V 19. minutě dostal Linhart červenou kartu za oplácení a doprovodil faulujícího soupeře Kopala do hlediště. Ve 26. minutě se s utkáním loučil také kapitán Plzně Vojtěch Šik, který při bránění soupeře utržil ránu do obličeje a v jeho tváři se objevila krev. „Pravděpodobně to bude zlomený nos,“ uvedl po zápase trenér Plzně Vladimír Haber.

Přesto vstoupili domácí borci do druhé půle soustředěně a ve 37. minutě si opět vybudovali devítibrankový náskok (24:15). Deset minut před koncem vedla Plzeň už 35:21 a nakonec deklasovala svého soupeře 40:25.

„I když jsme vyhráli výrazným rozdílem, tak naprosto spokojený nejsem. Hlavně v přechodu do rychlého útoku jsme dělali chyby, které by se nám proti silnějším soupeřům mohly vymstít. Ale věřím, že to bylo dáno tím výrazným vedením,“ tuší Haber.

Talent M.A.T. Plzeň – Sokol HC Přerov 40:25 (19:12). Nejvíce branek Přerova: Pernička 8/2, Zbránek 5, Schmalz a Vyjídák 3. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Sedmimetrové hody: 2/2:3/2. Vyloučení: 4:5. ČK: 1:1 (Linhart – Kopal). Diváci: 500.

Sestava a branky Plzně: Bavlnka, Motlík – Král 3, Šetlík 2, Květoň 2, Bečvář 5/1, Šik 3/1, Škvařil 3, Brykner 6, Soukup 4, Vinkelhöfer 5, Strýc 3, Šindelář 2, Linhart 2.

17.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Radka Máchová se na Dni ve vzduchu 2011 připravuje na vystoupení se skupinou Flying Bulls. Druhý zprava je akrobat Martin Šonka, který se letos do Plas vrátí také.

Akrobatka Radka Máchová se nad Plasy vrací s veteránem

GABRIELA FILIPPI A MARIO KUBEC ve hře Anastasia, kterou Léčivé divadlo uvede 26. dubna v Divadle Alfa v Plzni na Rokycanské třídě.

SOUTĚŽ: Gabriela Filippi přijede ve středu do Plzně s Léčivým divadlem

Rajtoralovi chyběla rodina, shodli se hráči. Má pozitivní vliv, říká Hašek

Co třeba vzpomínka na to, jak František Rajtoral na Schalke nádhernou brankou vynutil pro Plzeň prodloužení nervydrásajícího fotbalového poháru? Pro fanoušky kulatého nesmyslu hřejivá vzpomínka na jedno z nejpěknějších období světlovlasého kluka z Příbrami, který si v neděli vzal život.

Emil Kristek se od fotbalu přeorientoval na hokej, bude znovu ředitelem Plzně

Boršov nad Vltavou – Začínal jako kustod fotbalistů českobudějovického Dynama. Emil Kristek ale nezůstal stát na místě a už teď má za sebou skutečně pozoruhodnou kariéru sportovního funkcionáře. Šéfoval fotbalistům Bohemians Praha, Plzně a českobudějovického Dynama.

Výluka skončila

Plzeň - V pondělí skončila desetidenní výluka tramvají pod železničními mosty v Mikulášské ulici, kde byla doprava nahrazena autobusy. Provoz tramvají je od dnešního rána obnoven, v Mikulášské ulici i nadále pouze jednokolejně.

Fanoušci zapalují u stadionu svíčky. "Františku, nezapomeneme," zní z Viktorie

Plzeň - Pietní místo je přímo u stadionu ve Štruncových sadech. Na Františka Rajtorala vzpomíná generální ředitel FC Viktorie Plzeň Adolf Šádek.