Házenkáři školili Přerov

Plzeň – Žádná změna. Extraliga házenkářů má po víkendovém 7. kole stále stejného lídra. Plzeň rozdrtila ve včerejším domácím utkání Přerov 40:25 a s náskokem jednoho bodu vévodí tabulce nejvyšší české soutěže.

17.10.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Od začátku duelu bylo zřejmé, kdo je favoritem a kdo bude udávat tempo. Po sedmi minutách hry vedli Západočeši 7:2, ve 13. minutě byl stav utkání dokonce 13:4 a do kabin odcházeli soupeři za stavu 19:12 pro Plzeň.

Domácí mohli být s prvním poločasem spokojeni, ale neplatilo to tak úplně. Hned pro dva jejich hráče totiž zápas předčasně skončil.

V 19. minutě dostal Linhart červenou kartu za oplácení a doprovodil faulujícího soupeře Kopala do hlediště. Ve 26. minutě se s utkáním loučil také kapitán Plzně Vojtěch Šik, který při bránění soupeře utržil ránu do obličeje a v jeho tváři se objevila krev. „Pravděpodobně to bude zlomený nos,“ uvedl po zápase trenér Plzně Vladimír Haber.

Přesto vstoupili domácí borci do druhé půle soustředěně a ve 37. minutě si opět vybudovali devítibrankový náskok (24:15). Deset minut před koncem vedla Plzeň už 35:21 a nakonec deklasovala svého soupeře 40:25.

„I když jsme vyhráli výrazným rozdílem, tak naprosto spokojený nejsem. Hlavně v přechodu do rychlého útoku jsme dělali chyby, které by se nám proti silnějším soupeřům mohly vymstít. Ale věřím, že to bylo dáno tím výrazným vedením,“ tuší Haber.

Talent M.A.T. Plzeň – Sokol HC Přerov 40:25 (19:12). Nejvíce branek Přerova: Pernička 8/2, Zbránek 5, Schmalz a Vyjídák 3. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Sedmimetrové hody: 2/2:3/2. Vyloučení: 4:5. ČK: 1:1 (Linhart – Kopal). Diváci: 500.

Sestava a branky Plzně: Bavlnka, Motlík – Král 3, Šetlík 2, Květoň 2, Bečvář 5/1, Šik 3/1, Škvařil 3, Brykner 6, Soukup 4, Vinkelhöfer 5, Strýc 3, Šindelář 2, Linhart 2.

17.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Marek Bakoš a manželka Monika, dcera Laura (8 let) a syn Matias (6 týdnů).

Prožívám pozitivní období, říká Marek Bakoš

Ambulancí  denně proudí tisíce návštěvníků a pacientů.

Ambulance lochotínské nemocnice je v novém

Plzeň očima Františka Frýdy

Plzeň – Na pět otázek odpovídá ředitel Západočeského muzea v Plzni.

Plzeň je tentokrát bez Thálie

Plzeň/Praha - Tři plzeňští nominovaní zůstali v sobotu večer v pražském Národním divadle bez Ceny Thálie.

Talent vkročil do play-off vítězně. Přetlačil Jičín

Plzeň - Házenkáři Plzně vyhráli 26:23 nad Jičínem a ve čtvrtfinálové sérii hrané na tři vítězná utkání vedou 1:0.