Plzeň zvítězili v sobotním domácím utkání 19. kola Zubr extraligy nad brněnským Královým Polem jednoznačně 35:19 a tři kola před koncem základní části soutěže si zajistili účast v elitní šestce, která si to v nadstavbě rozdá o medaile.
V tabulce sedmý Jičín totiž včera prohrál na půdě vedoucích Lovosic 25:32 a na Západočechy ztrácí již šest bodů, přičemž Plzeň má lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

Domácí házenkáři šli v sobotu za vytyčenou metou jistě od prvních minut a vypadalo to, že na hřišti je jen jeden tým. Výborný gólman Misař zavřel svoji branku a poprvé se hosté prosadili až ve 13. minutě, kdy snižoval Hastík na 1:7 z pohledu Brna.

I nadále přiváděl Misař střelce Moravanů k zoufalství a podruhé inkasoval až ve 21. minutě. To světelná tabule ukazovala stav 12:2 pro Plzeň.
Také v závěru prvního poločasu pokračovali domácí borci v krasojízdě a do kabin si odnášeli vedení 20:6.

„První poločas byl z našeho pohledu fakt dobrý. Výborně jsme bránili a skvěle nám zachytal gólman Misař. Mohli jsme tedy využít rychlého útoku, který je proti takovým týmům silnou zbraní,“ uvedl po utkání trenér Plzně Vladimír Haber.

Za rozhodnutého stavu už postrádal druhý poločas házenkářskou krásu. V jeho průběhu navýšili domácí své vedení až na sedmnáct branek a utkání nakonec vyhráli suverénně 34:19.

„Za takového vedení je těžké se motivovat, ale kluci to určitě nezabalili. Ve druhé půli nás zradila koncovka, také proto náš nások už příliš nenarůstal,“ dodal Haber.

Talent M.A.T. Plzeň – HK Královo Pole 34:19 (20:6). Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 1/1:4/2. Vyloučení: 2:5. ČK: 0:1 (přímá Princ). Diváci: 350.
Sestava a branky Brna: Zapletal, Novotný – Muškát 3, Hubáček 5, Křibík 2, Princ 1, Chýlek, Zima, Mrnuštík, Loub 1, Ryšavý 2, Hastík 2, Mičola 2/1, Zapletal, Jung 1/1. Trenér: Zdeněk Missbach.

Sestava a branky Plzně: Misař, Motlík – Král 3/1, Holík 3, Šetlík 1, Květoň 2, Bečvář 3, Šik 2, Škvařil 4, Brykner 11, Soukup 1, Vinkelhöfer 1, Šindelář, Linhart 3. Trenér: Vladimír Haber.