Házenkáři Lokomotivy pokořili mistra z Karviné

PLZEŇ - Parádní kousek se v sobotu povedl házenkářům Lokomotivy Plzeň. Ve druhém kole extraligy zdolali na domácí palubovce českého mistra posledních pěti sezon z Karviné 28:27.

14.9.2008

Vojtěch Šik (v bílém) z Lokomotivy Plzeň se snaží v sobotním utkání házenkářské extraligy přejít přes karvinského Radka Sliwku. Západočeši ve druhém kole nejvyšší soutěže zdolali mistra těsně 28:27Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Od úvodu utkání bylo vidět, že se sešli dva velmi vyrovnaní soupeři, v 15. minutě byl stav 7:7. Zbytek poločasu byl ovlivněn velkým počtem vyloučených hráčů na obou stranách, čehož dokázali lépe využít hosté.
Ve 20. minutě vedla Karviná 11:10. Plzni se ale hrubě nevydařil závěr poločasu. Dvojnásobnou přesilovku prohráli 1:2 a do kabin odcházeli za stavu 11:15.

Po změně stran přidali hosté rychle další dvě branky a s domácím týmem to vypadalo bledě. „Absolutně jsme nezvládli konec prvního a začátek druhého poločasu. Dělali jsme hrubé technické i taktické chyby a dostávali jsme laciné góly,“ byl si vědom trenér Plzně Vladimír Haber.

Potom si ale vybral svoji slabší chvilku karvinský brankář Lefan, který do druhého poločasu nahradil Mrkvu. Lokomotiva proměnila v branku snad každou svoji útočnou akci a pěti brankami v řadě snížila na 16:17. Ve 43. minutě se dokonce dostala Plzeň do vedení 20:19. To už se ale vrátil do branky Karviné Mrkva a domácí měli problémy s koncovkou.

V 53. minutě to bylo 25:23 pro Karvinou, ale následně přišli velké chvíle plzeňského Cvikla. Třemi brankami v řadě otočil na 26:25 pro Lokomotivu. Dvěma góly ale opět získal Karviné v 59. minutě vedení Korňan.

Poslední slovo měli ovšem domácí. Osud zápasu vzal do svých rukou nejlepší střelec sobotního duelu Vinkelhöfer a svým osmým a devátým gólem v utkání rozhodl o výhře Plzně v poměru 28:27.

Nic na tom nezměnila ani poslední akce Karviné, kdy dvě sekundy před koncem utkání zahrával Heinz devítku. S jeho střeleckým pokusem si ale domácí brankář Kurial poradil a oslavy prvního vítězství Plzně nad Karvinou v historii mohly naplno propuknout.

„Vyhráli jsme se štěstím, ale tak už tomu ve sportu je. Kluci ve druhé půli zjistili, že se dá hrát i proti mistrovi, a vyhecovali se tak, že to dotáhli k vítězství,“ těšilo Habera.

Asistent trenéra hostů Martin Kostelník byl po utkání zklamaný. „Zápas jsme si prohráli sami nedůslednou hrou v úvodu druhého poločasu. Hráče ukolébal stav 17:11 a pod dojmem toho, že už jim nemůže vítězství utéct, odehráli další minuty bez gólového úspěchu. V bráně se navíc nechytl Lefan,“ uvedl kouč.

Lokomotiva Plzeň – OKD Karviná 28:27 (11:15). Nejvíce branek Karviné: Heinz 6/2, Petrovský 4, Vančo, Sliwka a Šulc 3. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmičky: 4/3:3/2. Vyloučení: 9:9. ČK: 1:0 (Uhlář). Diváci: 500.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Kalaš, Zoubek 1, Koranda, Bečvář 3, Cvikl 4, Šik 3/2, Danielka, Uhlář, Soukup 1, Vinkelhöfer 9, Linhart 6, Schut 1/1. Trenér: Vl. Haber.

14.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Pas na počkání už vám nikde nevydají

Pěstujeme olivy

První Burger King se otevírá v Plzni

Plzeň - Americký řetězec Burger King otevírá dnes svou první pobočku v obchodním centru Plaza.

Boj o místo. Musím makat a proměňovat šance, říká Schleiss

Plzeň – Další krok v boji o místenku v sestavě hokejové Škody Plzeň pro nadcházející ročník extraligy udělal v úterním přípravném duelu s Chomutovem (2:3 pp) útočník Jan Schleiss.

Nebílovy: Zámek jako stvořený pro divadlo

Plzeň/Nebílovy - Předplatťe si Deník alespoň na čtvrt roku a jako dárek od nás dostanete dvě vstupenky na představení „Rukojmí bez rizika“ 28. srpna od 19.00 hodin.