Házenkáři Lokomotivy Plzeň zdolali v domácím souboji o lepší pozici do play off Hranice 31:26

PLZEŇ - Dnešní důležitý extraligový duel házenkáři Lokomotivy zvládli. V domácím prostředí porazili Cement Hranice 31:26.

5.3.2008

Házenkář Lokomotivy Plzeň Vojtěch Šik (vlevo) bojuje s obranou Hranic během včerejšího extraligového utkání, které se hrálo v Plzni. Domácí borci zvítězili 31:26Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

„Toto vítězství už by nám mělo zaručit to, že v prvním kole play off nenarazíme na nikoho ze silné dvojice Zubří, Karviná. Bude nás tak čekat buď pražská Dukla, nebo Lovosice, což jsou určitě hratelnější soupeři,“ byl si vědom trenér Lokomotivy Plzeň Vladimír Haber.

První branku zápasu sice vstřelili hosté, ale ve zbytku zápasu už byli jen prohrávajícím týmem. V 16. minutě se Plzeň dostala do vedení 10:5, hosté však šňůrou čtyř branek snížili na jednobrankový rozdíl.

Druhý brankový trhák Lokomotivy už byl ale pro další vývoj utkání rozhodující. Plzeň utekla soupeři na 15:9 a v poločase byl stav utkání 18:13.

V úvodu druhého dějství neponechali domácí nic náhodě a třemi přesnými trefami zvýšili na 21:13. To bylo také nejvyšší vedení plzeňského celku v tomto zápase.

V následujících minutách byla hra vyrovnaná a tři minuty před koncem to bylo 30:23 pro Plzeň. Hosté se v samotném závěru utkání ještě třikrát prosadili a po 60 minutách byl stav 30:26.

To ale nebylo vše.

Plzeň ještě po uplynutí hrací doby zahrávala volný hod a než stačili házenkáři Hranic postavit blok, Kalaš stanovil skóre na závěrečných 31:26.

„Za to vítězství jsem rád, ale těch chyb tam bylo zase strašně moc. Těch zbytečných ztrát míče bylo hodně na to, abychom mohli pomýšlet na slušný výsledek proti silnějším týmům. Ty by nás ztrestaly tak, jako se nám to stalo v neděli v Zubří,“ nenechal se výsledkem unést Haber.

Kouč Hranic uznal převahu domácích. „Nezbývá mi nic jiného, než pogratulovat domácím ke zcela zaslouženému vítězství. Největší starosti nám dělala velmi dobrá obrana soupeře jedna pět,“ konstatoval Jan Hegar.

Lokomotiva Plzeň – Cement Hranice 31:26 (18:13). Nejvíce branek Hranic: Hradil 7, Brůna 5, Čadra 4. Sedmičky: 2/1:4/2. Vyloučení: 5:6. Rozhodčí: Novák, Kohout. Diváků: 480.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Kalaš 3, Zoubek, Šetlík 2, Bečvář 7/1, Šik 3, Klíma 2, Houdek, Soukup, Vinkelhöfer 6, Klekner, Linhart 8.

5.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Konec. Hokejisté Škodovky podlehli doma mistrům z Liberce a končí ve čtvrtfinále.