První porážku v nové extraligové sezoně připravila ve středu plzeňským házenkářům pražská Dukla. Po vítězství v Jičíně a Přerově podlehli Západočeši ve vloženém 20. kole nejvyšší domácí soutěže na hřišti třetího celku minulé sezony vysoko 20:32.

Vstup do utkání přitom měli hosté úžasný, po sedmi minutách hry vedli 4:1. Ještě ve 13. minutě Plzeň vedla 6:5, ale potom jakoby byl na hřišti pouze jeden tým, Dukla.

Domácí začali Západočechy doslova válcovat a první poločas vyhráli 16:9. Ani po změně stran se plzeňští házenkáři z letargie neprobrali. Dukla postupně navyšovala své vedení a nakonec zvítězila vysoko 32:20.

„V průběhu prvního poločasu jsme začali dělat ohromné množství technických chyb a přestali jsme hrát disciplinovaně. Tím postupně upadalo i to naše nasazení. Kluci přestali bojovat a místo toho, aby se snažili zlepšit hru týmu, tak se pouštěli do individuálních akcí,“ litoval trenér plzeňského týmu Vladimír Haber.

Pochvalu si podle něj zaslouží jediný plzeňský hráč. „Snad jen Martin Šetlík hrál podle mých představ. Podal velmi bojovný výkon, ale bohužel se mu nikdo ani zdaleka nepřiblížil,“ dodal Haber.

HC Dukla Praha – TJ Loko M.A.T. Plzeň 32:20 (16:9). Nejvíce branek Dukly: Škvařil 6, Rams 6/2, Polášek a Horák 5. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 2/2:4/4. Vyloučení: 4:3. Diváci: 130.
Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Bokr 1, Kalaš 1, Šetlík 10/4, Květoň 1, Bečvář 3, Šik 1, Liška, Soukup 1, Vinkelhöfer, Linhart 2.