V sobotním finále potom Karviná před televizními kamerami zdolala Zubří 34:27, získala Český pohár, finanční prémii 50 tisíc korun a právo účasti v poháru EHF.

Druhé Zubří si domů odvezlo prémii 30 tisíc korun a oba poražení semifinalisté obdrželi šek na 7 500 korun.

V prvním pátečním duelu šla domácí Karviná proti oslabené Plzni od prvních minut jasně za svým cílem. V osmé minutě vedl český mistr 7:4 a první poločas vyhrál pětibrankovým rozdílem 18:13.

Na rozdílu pěti gólů se držela Plzeň ještě v 51. minutě, kdy prohrávala 24:29. Závěr utkání ale patřil favoritovi, který se třemi góly v řadě dostal do vedení 32:24 a celý zápas potom v poklidu dovedl k vysokému vítězství 36:27.

„Myslím si, že ten výsledek neodpovídá našemu výkonu. Karviná rozhodla v prvním poločase, tam nám bohužel moc nezachytali brankáři a soupeř nám utekl na rozdíl pěti branek. Tohle vedení si stále udržovali a my jsme v závěru už chtěli dát příležitost všem hráčům z lavičky,“ uvedl po utkání hrající asistent trenéra Talentu M.A.T. Plzeň Martin Šetlík.

Semifinále Českého poháru mužů: HCB OKD Karviná – Talent M.A.T. Plzeň 36:27 (18:13). Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/3:1/1. Vyloučení: 4:3. Diváci: 728.

Karviná: Drápal, Lefan – Hanisch, Vančo 5, Farář, Heinz 2, Chudoba 5, Faith 5, Kružík 1, Mrózek, Petrovský 10/1, Požárek 3/2, Kalous 2, Lyžwa 3.
Plzeň: Motlík, Misař – Král 2, Holík 1, Šetlík 1, Květoň 2, Bečvář 6/1, Bokr 2, Brykner 1, Soukup 4, Vinkelhöfer, Šindelář 7, Linhart 1.
Další zápas semifinále: Zubří – Třeboň 36:27 (16:13).

Finále: HCB OKD Karviná – Gumárny Zubří 34:27 (18:10).