Giant lize dál vládne Holub, puntíky si urval Rajchart

Plzeň – Desátý díl kritérijní Giant ligy v areálu plzeňského SK Rapid odstartovaly v letním vedru žákovské kategorie, kde v absolutním pořadí vyhrála Kristýna Burlová z Přeštic. V hlavním závodě cyklistů kategorie Elite pak vítězství vydřel Tomáš Holub a o něco zase zvýšil svůj náskok v čele série.

22.7.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Pětadvacetiletý jezdec stáje AC Sparta vyhrál Grand prix Efisan před rivalem Tomášem Okrouhlickým (Lawi Author), který se tak bodově dotáhl na průběžně druhého Jiřího Nesvedu. Holubův týmový kolega a obhájce ligového prvenství skončil až čtvrtý, když třetí místo si vybojoval Martin Boubal v dresu CK Příbram.

Zajímavá jména se objevila i na dalších místech pořadí. Pátý skončil český paralympionik Jiří Bouška a hned za ním reprezentant v závodech horských kol Jan Vastl.

Desáté ligové dějství, kterého se v rámci přípravy zúčastnili i triatlonoví reprezentanti v čele s Janem Čelůstkou, se jelo opačným směrem a pelotonu se dařilo držet ostré tempo. Odskočit z hlavního pole tak dokázali jen jednotlivci, a to jen na krátkou dobu. Lídr série Holub vstoupil do závodu dravě, rychle posbíral značný počet bodů a v dalším průběhu už jen kontroloval svou vedoucí pozici. Druhé místo si držel Okrouhlický a největší bitva se pak odehrála o třetí příčku, o niž usilovali Boubal, Nesveda a Vastl. Ten z boje odpadl jako první, zatímco Nesveda s Boubalem najížděli do závěrečného okruhu se shodným počtem bodů na kontě. Nesvedovi sice rozjížděli poslední spurt týmoví kolegové ze Sparty, jenže dotírající Boubal dokázal hodit kolo do pásky dříve.

Další urputná bitva se odehrála v soutěži aktivity měsíce července. O puntíkatý dres se přetahovali Denis Rugovac (AC Sparta) s bikerem Janem Rajchartem (ČS – Accolade) a právě ten agresivnější jízdou uspěl.

Závod juniorů ovládl Jan Novák (ČEZ Tábor), souboj veteránů Zdeněk Rubáš (AC Sparta) a ženám kralovala Božena Kučerová (Velosport Domažlice).

• GP Efisan (55 km, čas vítěze: 1:10:02 hod.): 1. Holub (AC Sparta) 19 b., 2. Okrouhlický (Lawi Author) 16, 3. Boubal (CK Příbram) 14, 4. Nesveda (AC Sparta) 13, 5. Bouška (Lawi Author) 10,
6. Vastl (Bianchi Countervail) 10.
  • Průběžné pořadí Giant ligy: 1. Holub 274 b., 2. Nesveda 247, 3. Okrouhlický 247.