Domácí futsalisté se před utkáním s Indossem netajili cílem získat v nové sezoně první body. A do utkání nastoupili v silné sestavě i s bývalými prvoligovými fotbalisty Cupákem (Brno) či Jiřím Šímou (Viktoria Plzeň, Drnovice). A do soupeře ze západu Čech se obuli pěkně zostra. „Domácí se do nás pustili s velmi tvrdou až nečistou hrou,“ komentoval razantní nástup Moravanů plzeňský kapitán Petr Kučera.

V první půli oba týmy lépe zvládli defenzivu a ani jedno z mužstev se nedostalo do gólových šancí.

Branky přišly až po přestávce. Blízko k mim měli hosté, jenže Kovácsovu bombu z přímého kopu vyrazil reflexivním zákrokem domácí gólman a samostatné úniky neproměnili nejdříve Holý a po něm David Míka.

A přišel zákonitě trest, Kovácsovu chybnou rozehrávku potrestal bývalý hráč Viktorie Plzeň Jiří Šíma a vzápětí zvýšil na 2:0 Mica. A to ještě nebylo všechno, po střele Pánka kapituloval v přesilovce plzeňský brankář Hajžman potřetí a utkání se zdálo být rozhodnuto.

Plzeňané ale nesložili zbraně a třemi góly během čtyř minut vyrovnali a taktickou hrou v závěru udrželi remízu 3:3. „Věděli jsme, že nás v Brně nečeká nic snadného a to se potvrdilo. Škoda našich nevyužitých šancí ve druhém poločase. S bodem jsem ale nakonec spokojen,“ hodnotil zápas trenér Indossu Petr Šindelář.

V dalším kole čeká tento pátek Indoss těžký soupeř, zajíždí na palubovku obhájce titulu a vedoucího mužstva tabulky do Chrudimi.

Kajot Helas Brno – SK Indoss Plzeň 3:3 (0:0). Branky: J. Šíma, Mica, Pánek – D. Mika, Štverák, Peteřík.

Indoss: Hajžman - D. Míka, M. Míka, Kasýk, Peteřík, Holý, Kovács, Scheinherr, Kučera, Štverák.

Ostatní výsledky 3. kola: Slavia Praha – Tango Brno 5:2, Jistebník – Pardubice 5:4, Bohemians Praha 1905 – Vysoké Mýto 4:2, Třinec – Teplice 2:6, Zruč n. S. – Chrudim 2:9.