Boj o extraligu pokračuje. V osmifinále play-off florbalové I. ligy žen plzeňské hráčky bez větších problému přešly přes Chomutov.

V prvním utkání slávistky jednoznačně dominovaly. Úvodní třetinu vyhrály pouze 1:0, pak ale spustily gólostroj. Druhý gól vstřelila po lahůdkové přihrávce Nikoly Staňkové, střelkyně první branky, Magdalena Kolářová. Další zásah přidala krátce poté Michaela Mašková. Prostřední dvacetiminutovku nakonec hráčky Slavie ovládly v poměru 5:0.

Před třetí třetinou vystřídali hosté brankáře, ani tento tah však Chomutovu příliš nepomohl. Konečné skóre 11:0 dobře odpovídá průběhu zápasu. „Náš výkon byl soustředěný, prezentovali jsme se trpělivou kombinační hrou," chválil trenér Slavie Vít Procházka.

Druhé utkání mělo odlišný scénář. Hned na začátku se chopily iniciativy hráčky domácího Chomutova. „Rychle si vybudovaly dvoubrankové vedení. My jsme naštěstí nepropadli panice a výsledek jsme otočili," řekl kouč Procházka.

Slávistky se nevzdaly a zásluhou přesných zásahů Petry Knotkové a Maškové ještě do konce první části skóre srovnaly. Zbytek zápasu už měly v režii Plzeňanky a po výhře 7:3 vybojovaly postup do čtvrtfinále. Florbalistky Slavie tak stále bojují o postup do extraligy. Tam se přímo kvalifikuje vítěz play-off, poražený finalista zabojuje o postup v baráži.

1. zápas: FBŠ Slavia Plzeň – Florbal Chomutov 11:0 (1:0, 5:0, 5:0)

Branky: 15. a 29. Staňková, 26. a 38. Kolářová, 34. Gashi, 40. Vostracká, 46. Böhmová, 46. Urbanová, 48. Suková, 52. Knotková, 57. Mašková.

2. zápas: Florbal Chomutov – FBŠ Slavia Plzeň 3:7 (2:2, 1:3, 0:2)

Branky: 3. Klímová, 6. Schoberová, 39. Egermaierová – 21. a 41. Suková, 11. Knotková, 16. Mašková, 23. Urbanová, 40. Staňková, 49. Böhmová.