Nasazená jednička Ivana Šebestová podlehla v rozhodujícím boji o titul turnajové čtyřce Lauře Benešové jednoznačně 2:6, 0:6.

„Šebestová do té doby procházela turnajem jako nůž máslem a neztratila ani set. O den dříve dokonce vyhrála finále čtyřhry," připomíná ředitel turnaje Jiří Kovářík ml.

Poslední zápas v turnaji byl ale jednoznačnou záležitostí její soupeřky. „Zápas byl od začátku zcela v režii Benešové. Ani chvilku nenechala nikoho na pochybách, kdo vyhraje. Podle toho také vypadá ten výsledek," uvedl po rozhodujícím souboji Kovářík.

„Po zápase jsem se bavil s trenérem Šebestové a ten přiznal, že ve finále singlu byla strašně nervózní. Svazovala ji ta atmosféra a bylo to ní vidět, hrála v ohromné křeči ," všiml si Jiří Kovářík.

Přesto si Ivana Šebestová z Plzně jeden titul odvezla. Společně s Viktorií Wojcikovou se radovaly ve čtyřhře, když v pondělním finále porazily pár Laura Benešová, Adéla Vašíčková hladce 6:2, 6:3.

Na halovém šampionátu se představily také dvě tenistky pořádajícího TK Slavia Plzeň Klára Nováková a Kateřina Pláničková, plzeňskou Škodovku reprezentovala Vendula Krýslová.

„Všechny tři měly smůl na los. Hned na úvod dostaly nasazené hráčky a vypadly už v prvním kole," říká Kovářík.

Reputaci si ovšem mohou nahradit na stejném turnaji za rok. „Turnaj je určen hlavně pro ročník 2001, ale všechny tři Plzeňačky jsou narozeny v roce 2002," vysvětluje ředitel šampionátu Jiří Kovářík ml.

Z výsledků halového mistrovství České republiky starších žaček v Plzni – dvouhra, semifinále: Šebestová (TK Arbrex-Ostrava) – Vašíčková (I. ČLTK Praha) 6:1, 6:2, Benešová (TK Sparta Praha) – Machová (TK Sparta Praha) 3:6, 6:2, 6:3. Finále: Šebestová – Benešová 2:6, 0:6.

Čtyřhra – semifinále: Šebestová, Wojciková (TK Arbrex-Ostrava/TK SC Ostrava) – Hindová, Bacíková (I. ČLTK Praha/Tenis Tábor) 6:1, 5:7, 1:0 (8), Homolková, Machová (TK Agrofert Prostějov/TK Sparta Praha) – Benešová, Vašíčková (TK Sparta Praha/I. ČLTK Praha) 5:7, 6:0, 0:1 (5). Finále: Šebestová, Wojciková – Benešová, Vašíčková 6:2, 6:3.