Při mezistátním utkání Česká republika – Slovensko – Maďarsko – Rakousko pod názvem Beachsoccer Nations Cup 2012 oblékli dres národního týmu také čtyři hráči Plzeň teamu. Trenér Michael Lukič dal důvěru čtveřici Karel Fürbacher, Jakub Mižár, Tomáš Peteřík a Michal Holý.

Sobotní los rozhodl, že v úvodním zápase na sebe narazily týmy Česka a Slovenska. Úvod se lépe vydařil domácímu výběru, který po trefách Bočka, Holého a Peteříka vyhrál první třetinu 3:0. Utkání se hrálo na 3 x 12 minut čistého času. Druhá dvanáctiminutovka nabídla divákům po dvou brankách na obou stranách, český celek ale držel otěže zápasu ve svých rukou. Střetnutí bohaté na branky nakonec skončilo výhrou České republiky v poměru 8:4. V domácím týmu se dvakrát střelecky prosadili Huráb a kapitán Boček, další branky přidali Holý, Peteřík, Mižár a Stejskal. Slovákům nepomohl ani hattrick Hindáka.

Autor vítězného gólu Jakub Mižár byl po zápase spokojený, že český tým postoupil do finále: „My jsme se sešli skoro po půl roce a sami jsme nevěděli, co od toho čekat. Slováci byli houževnatí, takže jsme rádi, že jsme vyhráli.“ Jedinou špatnou zprávou pro trenéra Lukiče bylo obnovené zranění kotníku Holého, který ze zápasu po kontaktu s jedním ze soupeřů odstoupil.

Druhý sobotní zápas lépe zvládli fotbalisté Maďarska, kteří porazili po dramatickém závěru Rakousko 5:4, přestože po dvou třetinách prohrávali 2:4. Zápas o třetí místo mezi Rakouskem a Slovenskem byl plný zvratů. Úvodní třetinu vyhráli Slováci, v té druhé se dvakrát prosadili Rakušané. Mikletič s Allakajem sice v úvodu třetí třetiny strhli vedení opět na slovenskou stranu, závěr ale patřil Rakušanům. Ve 34. minutě jim výhru 4:3 a konečné třetí místo zajistil Oberegger.

Ve finále proti Maďarsku postrádal český tým zraněného Holého a také Bočka, který si plnil klubové povinnosti v Německu. Místo něj navlékl kapitánskou pásku obvyklý lídr týmu Martin Chalupa. Češi zápas dobře rozehráli, dvakrát vedli zásluhou Mižára. Maďaři se ale nevzdali a stejně jako v semifinále proti Rakousku předvedli drtivý finiš ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. Český tým předvedl i ve finále kvalitní výkon, doplatil ale na neproměňování šancí a po prohře 2:4 obsadil druhou příčku. V zahazování šancí se Češi předháněli, své velké příležitosti nevyužili ani Plzeňané Peteřík a Fürbacher. „Určitě je to zklamání, dneska jsme byli lepší, měli jsme přes dvacet střel a dali jen dva góly,“ litoval po utkání Fürbacher, který v reprezentaci nastupoval po boku spoluhráčů z Indossu Mižára, Holého a Peteříka: „Z toho čerpáme nejvíc, jsme pohromadě už několik let, známe se a vyhovíme si, nemůžu si stěžovat.“

Trenér českého týmu Lukič byl přes finálovou prohru s výkonem svých svěřenců spokojen: „Je vidět, že tým se teprve sehrává. Maďaři nic nepředvedli, jen vyčkávali a měli štěstí v zakončení, nebylo to tím, že by nás přehrávali. S výkonem všech hráčů jsem spokojen, musím vyzdvihnout výkon Mižára, dobře zahráli i Boček a Chalupa.“

Výsledky

Česká republika – Slovensko 8:4 (3:0, 2:2, 3:2). Branky: 2. a 31. Boček, 11. Holý, 12. Peteřík, 18. Stejskal, 21. Mižár, 32. a 35. Huráb – 15., 23. (PK) a 34. Hindák, 25. Božík. ŽK: Víšek – Gróf.

Maďarsko – Rakousko 5:4 (2:2, 0:2, 3:0). Branky: 2. a 4. Fekete, 26. Besenyei, 28. Hajlinger, 35. Jaksa – 2. a 14. Gatterbauer, 10. Strebl, 19. Cetinyürek. ŽK: Fekete – Kiss.

O 3. místo: Slovensko – Rakousko 3:4 (1:0, 0:2, 2:2). Branky: 2. Gróf, 25. Mikletič, 29. Allakaj – 14. Gatterbauer, 23. a 34. Oberegger, 31. Bruckner. ŽK: Gróf – Brückner, Strebl.

Finále: Česká republika – Maďarsko 2:4 (1:0, 1:1,0:3). Branky: 3. a 18. Mižár – 17. Ábel , 26. a 35. Ughy, 33. Fekete.

Česko: Víšek (Židlický) – Robb, Stejskal, Mižár, Fűrbacher, Boček, Huráb, Peteřík, Holý, Chalupa. Trenér: Lukič .