Hokejbalisté Dobřan remizovali s Ústím

DOBŘANY - Až čtvrtý extraligový soupeř dokázal bodovat na hřišti hokejbalistů TJ Snack Malý Dobřany. V duelu devátého kola nejvyšší soutěže se to povedlo hráčům Elby Franklin Ústí nad Labem, kteří bod za remízu 3:3 zachraňovali až necelé čtyři minuty před koncem.

28.10.2007

Vhazování rozhodovala. Útočník Dobřan Stanislav Kastner (vlevo) se sklání k buly v utkání devátého kola hokejbalové extraligy mezi celky Dobřan a Ústí nad Labem. Vpravo akci sleduje jeho spoluhráč Petr Kůrka.Foto: DENÍK/Miroslav Dvořák

„Ztratili jsme dva body. A to jen kvůli tomu, že nejsme schopni vyhrát buly,“ neskrýval trenér Dobřan Petr Chvojka své rozladění.

Jeho svěřenci prohrávali od šesté minuty, kdy se za Markova záda trefil ústecký Růžička.

„Co k tomu dodat? Prohráli jsme čistě buly, dostali jsme gól. Je to asi tradice, doma prostě musíme prohrávat, abychom začali hrát,“ zoufal si kouč Chvojka.

Ve druhé třetině se Dobřanským skóre podařilo otočit. Nejprve se dorážkou zblízka prosadil Martin Špetík, vedoucí branku pak zaznamenal po výborné kombinaci Tomáš Hajna.

Třetí dějství začalo pro domácí šokem. Hned po 22 vteřinách vyrovnal střelou k tyči autor první ústecké branky Růžička, za dalších 2O sekund pálil jeden z jeho spoluhráčů naštěstí jen do levé tyčky Markovy svatyně.

Domácí poté bez úhony přežili dvouminutové oslabení a vzápětí po jeho skončení udeřili. Kapitán Šlehofer ideálně uvolnil Hajnu a ten svým druhým zásahem v utkání přivedl Dobřany opět do vedení. To Dobřany držely až do 42. minuty, kdy ve vlastním pásmu opět prohrály buly a Nedbal tvrdou ranou od modré čáry vyrovnal na konečných 3:3.

O vítězi utkání tak mohly rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se sice Ústečtí ujali vedení, ale Hajna brilantně provedeným blafákem vyrovnal. V poslední sérii měl dva body na hokejce domácí kapitán Šlehofer, ale míček mu při pokusu o kličku utekl.

„Podali jsme solidní výkon. Bohužel o vítězství jsme se připravili sami svou neschopností vyhrát buly ve vlastní třetině. Remíza z mého pohledu není spravedlivá,“ dodal trenér Dobřan Petr Chvojka.

TJ Snack Malý Dobřany – Elba Franklin Ústí nad Labem 3:3 (0:1, 2:0, 1:2). Branky: 22. a 35. Hajna, 20. Špetík – 6. a 31. Růžička, 42. Nedbal.

Ostatní výsledky 9. kola: Habešovna – HBC Škoda Plzeň 4:3 (1:1, 1:0, 2:2), Hradec Králové – Vlašim 1:3 (0:1, 1:2, 0:0), Karviná – Letohrad 4:3 ss (1:0, 2:3, 0:0), Sudoměřice – Opava 4:1 (1:0, 0:0, 3:1), Most – KEB Kladno 2:1 (1:0, 0:1, 1:0).