Derby ovládl mistr z Litic

V posledním utkání podzimní části rozhodli hosté až zlepšeným výkonem po přestávce.

2.11.2010

DERBY. V plzeňském derby extraligy pozemních hokejistů porazily Litice mužstvo HC Bolevec na jeho hřišti 4:1. Na archivním snímku stíhá jednoho z boleveckých hráčů litický útočník Jan Dolejš (vlevo).Foto: DENÍK/Ivan Tafat

Plzeň – V posledním kole podzimní části extraligy pozemních hokejistů hostil v plzeňském derby HC Bolevec mistrovský tým TJ Plzeň–Litice. Liticím se v podzimní části extraligy příliš nedaří a Bolevec tak cítil, že by mohl v tomto utkání uspět.

Oba celky začaly poměrně opatrně a snažily se především nepouštět soupeře do šancí. Litičtí sice častěji drželi míček na hokejkách, ale do gólových šancí se příliš nedostávali. Bolevec, oslabený o několik hráčů základní sestavy, které nahradili dorostenci, spoléhal na rychlé protiútoky a několikrát z nich nebezpečně zahrozil. Litice se nakonec branky v první půli dočkaly zásluhou Nicklase, úroveň hry ovšem nenadchla diváky ani trenéra Michala Soukupa: „Hrálo se v poměrně velké zimě, možná i to se podepsalo na dost vlažném výkonu, který jsme v první půli předvedli. Za vedení 1:0 jsme mohli být rádi.“

Ve druhém poločase nejprve Bolevec Krýslem vyrovnal, ale pak Litičtí zjednodušili a zrychlili hru a výsledek se dostavil. Další dvě branky přišly z hole Nicklase, který tak zkompletoval hattrick, jednu přidal z penalty po faulu na Dolejše kapitán Vychron. „Po změně stran jsme si celkem přesvědčivě došli k vítězství, přestože náš výkon měl do ideálu hodně daleko,“ zhodnotil druhou půli Soukup.

„Z zápas jasně ukázal problémy, které nás sužovaly celou podzimní část sezóny. Často nás srážely hloupé chyby jednotlivců, po kterých jsme zbytečně inkasovali. Navíc jsme se potýkali s problémy v kádru. Zkušení hráči často chyběli a mladíci je zatím nedokáží náhradit,“ krátce zhodnotil derby i celý podzim vedoucí mužstva a brankář Michal Vacátko.

Litice jsou po podzimu na pátém místě v těsném závěsu za čtvrtým Rakovníkem, na vedoucí Slavii ztrácí pět bodů. Bolevec přezimuje hned za nimi. Získal celkem pět bodů a od sestupové pozice ho dělí body tři.

HC Bolevec – TJ Plzeň – Litice 1:4 (0:1, branky: Krýsl – Nicklas 3, Vychron). Bolevec: Vacátko – Pravda, Kindl, Hruška – Bareš, Bicek, Krýsl, Fretschner – Brož, Houška, Bláha. Střídali: Havlovic, Špeta. Litice: Jurek – Straka, Brada, Soukup, Rollinger – Bárta, J. Koryťák, Boyd, Rumplík – Nicklas, Vychron, Dolejš.

Ještě před derby s Liticemi hostoval Bolevec v Praze na hřišti Presidentu. V utkání se domácí ujali vedení po trestném rohu Trávníka. Bolevec však po precizně zahraném trestném rohu srovnal stav Krýslem. Druhá půle přinesla zvýšenou aktivitu domácích, kteří neustálým presinkem donutili bolevecké hráče k chybám a jasně zvítězili.

President Praha – HC Bolevec 4:1 (1:1, branka Bolevce: Krýsl). Bolevec: L. Černý – J. Černý, Kindl, Hruška – Bareš, Krýsl, Bicek, Fretschner – Brož, Setunský, Bláha. Střídali: Pravda, Růžička, Vacátko.

Vyhráli jsme pár zápasů, ale je třeba jet stejně dál, říká útočník Kracík

Plzeň - Tradiční festival v Zelárně Lobkowicz lákal i na šlapání v kádích.

Řidič nepřežil srážku dvou vozů

Plzeňsko - Tragická nehoda se stala mezi Spáleným Poříčím a Novými Mitrovicemi

Jablek je letos méně a mohou zdražit

Plzeňský kraj – Úrodu poškodily mrazy a později i velké sucho.

Viktoria válí, vyhrála poosmé v řadě

Plzeň – Vítězná série pokračuje. Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v Mladé Boleslavi 2:0 a v osmi kolech neztratili dosud ani bod. Oba góly vstřelil útočník Michael Krmenčík po přihrávkách Davida Limberského.