Boxeři slavili osvobození turnajem

Plzeň – V rámci květnových oslav uspořádal plzeňský klub BC Ondřeje Stacha v kulturním domě v Šeříkovce mezinárodní turnaj v boxu.

18.5.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Lukáš Kaboň

Do Plzně se sjely týmy z Maďarska, Slovenska, Polska, Litvy a výběr České republiky. Bojovalo se v patnácti kategoriích. Do ringu nastoupilo celkem 84 účastníků a během dvou dnů měli diváci možnost shlédnout 39 zápasů.

V turnaji se představili rovněž nejlepší plzeňští borci. To, že v Plzni box umíme, prokázali v kategorii kadetů ve váze do 52 kg Václav Kelner a do 54 kg Jiří Beníšek, oba z BC Ondřeje Stacha Plzeň. Beníšek vybojoval třetí a Kelner druhé místo.

V kategorii juniorů ve váze do 69 kg boxoval talentovaný Jakub Korbel z BC Star Plzeň. Ve váze do 75 kg bojoval jako lev Jiří Kroupa z BC O. Stacha. Oba borci na turnaji předvedli skvělé souboje. Korbel v semifinále vyřadil Brauseho z Broumova a ve finále po tuhém boji porazil na body polského reprezentanta. Semifinálový souboj Kroupy s mistrem republiky z Polska byl velmi vyrovnaný. Nakonec ale Kroupa svou obrovskou fyzičkou a nasazením svého soupeře udolal. Ve finálovém souboji pak deklasoval maďarského borce, když zvítězil r. s. c. v prvním kole.

V mužích mohli diváci vidět ve váze do 69 kg Jiřího Štádlera z BC O. Stacha, který na turnaji obsadil druhé místo. Po semifinálovém vítězství nad litevským boxerem do finálového souboje již nenastoupil a jeho slovenský soupeř tak zvítězil bez boje. Tým Chiméra Plzeň reprezentovali ve váze do 91 kg Lukáš Wacker a nad 91 kg Pavel Šour. V semifinálovém duelu Wacker s převahou porazil maďarského soupeře, ale ve finále již nestačil na slovenského reprezentanta. Ozdobou turnaje byl souboj v supertěžké váze. Jednoznačný průběh semifinále měl duel Šoura s třeboňským Růžičkou, který mu zápas vzdal v prvním kole. Ve finále si plzeňský bombarďák poradil i s maďarským reprezentantem, kterého porazil r. s. c. ve třetím kole.

„Diváci viděli první ročník mezinárodního turnaje v boxu, v poválečné době to byl první vícedenní turnaj v boxu v Plzni," říká prezident pořádajícího klubu Luboš Stach. „Rádi bychom turnaj pořádali každoročně a vytvořili tak v Plzni novou tradici," dodal Stach.

Dopravní podniky odpustí černým pasažérům úroky

Plzeň - Pokutu zaplatit musí, úroky jim však budou prominuty.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.