Po etapovém závodě Lidice 2017 startoval Boubal i na Giant Lize v Plzni a předvedl se ve skvělé formě. Před prázdninovou pauzou se tak opět oblékl do žlutého dresu lídra seriálu.

Do Plzně přijel i Martin Bína (CK Kolokrám Svijany), kterému se dařilo a obsadil v celkové klasifikaci pěkné čtvrté místo.

V soutěži aktivity se blýskl Jan Rajchart (Česká Spořitelna – Accolade) a vybojoval puntíkovaný dres, když nasbíral nejvíce prémiových bodů.

Pořadatelé tentokrát připravili prvenství na pásce a jízdu opačným směrem. Peloton se držel pohromadě pouze deset kilometrů. Pak za to vzala dvojice v čele s Martinem Boubalem a Martinem Hebíkem (oba CK Příbram Fany Gastro). Jediný, kdo ještě doskočil duo, byl Jan Ryba (Sparta Praha). Společně pak dojeli celé startovní pole o jeden okruh. To však dvojici „příbramáků“ nestačilo, projeli pelotonem a pokračovali dalším únikem.

Martin Boubal v cíli: „Chtěli jsme zpět žlutý dres a to se podařilo. Teď mě společně s Hebíkem čeká mistrovství republiky v časovce dvojic,“ uvadl v cíli Martin Boubal.

FC Viktoria Plzeň - Wolverhampton. Na snímku vpravo plzeňský Václav Pilař
Viktoria prohrála i druhý zápas v Rakousku. Tentokrát s Wolverhamptonem

V kategorii juniorů tentokrát jako jediný dojel do cíle nadějný mladík Karel Tyrpekl (Profi Sport Cheb).

Kategorii Masters vyhrál Kamil Ackermann, v ženách vybojovala první místo Petra Ševčíková.

GP Efisan (55 km, čas vítěze: 1:13.19): 1. Boubal 44 bodů, + 2 kola, 2. Hebík (oba CK Příbram Fany Gastro) 24, + 2 kola), 3. Ryba (Sparta Praha) 37, + 1 kolo), 4. Bína (Kolokrám Svijany) 18, 5. Kavalír (Kutná Hora) 6, 6. Nesveda (Sparta Praha) 3.

Vittoria Cup juniorů: 1. Tyr-pekl (Profi Sport Cheb).

Bageterie Boulevard prestige (aktivita): 1. Rajchart (Česká Spořitelna – Accolade).

LIV Sýkora sportswear Cup (ženy): 1. Ševčíková (Dukla Praha), 2. Beranová (Alltraining.cz), 3. Brantlová (Velosport Domažlice).

NaCesty.cz Cup (masters nad 40 let): 1. Ackermann (AXON sport team), 2. Rubáš (Sparta Praha), 3. Šklebený (Cyklosport-pitstop.cz).