Ve stěžejním domácím duelu jen remizovali s posledními Mnichovicemi a po porážce v předehrávce závěrečného kola v Hradci se o sestupujícím rozhodne mezi Bolevcem a Mnichovicemi. Ty ve svém posledním zápase hostí Hostivař, a pokud zvítězí, zbyde Černý Petr Boleveckým.

HC Bolevec – HC Mnichovice 2:2 (0:1, branky Bolevce: Kavan, Brož).

Obě mužstva vstupovala do utkání s vědomím, že po něm se mohou radovat ze záchrany. Hned v úvodu utkání bylo jasné, že půjde o taktický boj, nervozita provázela hráče obou týmů. Dlouho si ani jedno z mužstev nevytvořilo šanci, až ve 22. minutě se podařilo hostům vstřelit úvodní gól.

Nápor Bolevce po přestávce vyrovnání nepřinesl, a tak platilo známé „nedáš – dostaneš“ a Mnichovice zvýšily na 2:0. Domácí po inkasované brance vsadili vše na útok. Většina akcí však končila na obranném valu hostů, až v 60. minutě se podařilo Kavanovi snížit. Hosté bránili těsný náskok, ale Bolevec alespoň vyrovnal. V 65. min. pronikal Řehák, byl faulován a Jan Brož penaltu bez problémů proměnil.

„Do zápasu jsme vstupovali s jasným cílem zvítězit. Bohužel nás zradila koncovka, a tak až díky obrovskému úsilí v závěru jsme vydřeli alespoň bod,“ zhodnotil zápas Petr Setunský.

Bolevec: L. Černý – Houška, Kindl, J. Černý, Setunský – Kavan, Bicek, Řehák, Pravda – Bláha, Brož. Střídali Fretschner, Bareš, Růžička, Nožička a Korbel.

Hradec Králové – HC Bolevec 3:1 (2:1, branka Bolevce: Řehák).

Ve svém posledním zápase se pozemní hokejisté Bolevce pokoušeli vyřešit tajenku, kdo si zachová extraligovou příslušnost i pro příští rok, ovšem bez úspěchu.

Úvod zápasu byl vyrovnanou partií, gólově se však prosadili jen domácí. Ani to hosty bojující o záchranu neprobudilo a na půl plynu hrající Hradec zvýšil na 2:0. Bolevec přece jen před přestávkou po sporné situaci snížil brankou Řeháka.

Očekávaný tlak či snaha hostů o zvrat ve druhé půli nepřišla, naopak Hradec v poklidu bránil a z penalty zvýšil na 3:1. Po utkání kapitán týmu Bolevce Josef Pravda ml. pronesl: „Nyní budeme na dálku podporovat tým Hostivaře, který v posledním zápase jede do Mnichovic, aby neprohrál.“

Bolevec: L. Černý – Houška, Kindl, J. Černý, Setunský – Kavan, Bicek, Bareš, Pravda – Bláha, Řehák. Střídal Brož.