Bolevec míří do extraligy

Plzeň - V prvním kole nadstavbové části první ligy pozemních hokejistů porazil Bolevec „béčko“ Litic 2:1.

30.5.2009

Ilustrační foto.Foto: Jaroslav Badzik

V prvním poločase hrála obě mužstva vyrovnanou partii bez šancí. To jako první přerušily Litice, když po chybě v rozehrávce domácích přeloboval vybíhajícího brankáře Hofrichter. Inkasovaný gól srazil Bolevec do kolen a Litice po zbytek poločasu byly mnohem aktivnější.

Ve druhé půli začali domácí soupeře přehrávat, přesto se dlouho nedokázali střelecky prosadit. To se podařilo až z dorážky po trestném rohu Kindlovi. O několik minut později se již mohl Bolevec radovat z vedení. Po rychlém protiútoku Mitra protlačil míček do branky hostů Krýsl. Litice se snažily vyrovnat, ale přes pozornou obranu se hráči nebyli schopni prosadit.

V Bolevci se hrálo asi nejkvalitnější utkání v letošním roce, obě družstva předváděla pěkný kombinační hokej.

„ Utkání bylo velmi vyrovnané. O naší výhře možná rozhodla větší touha po bodovém zisku, ve druhé půli jsme předváděli kombinační hokej na vysoké úrovni,“ komentoval utkání Michal Vacátko.

Bolevec má nyní náskok šest bodů před druhými Kbely, na jejichž hřišti se představí v dalším kole. Pokud uspěje, bude již moci slavit návrat do nejvyšší soutěže.

HC Bolevec – Litice B 2:1 (0:1, br.: Kindl, Krýsl – Hofrichter).

Bolevec: Vacátko – Pravda, Kindl, Korbel, Hruška – Mitro, Bicek, Setunský, Fretschner, Krýsl, Bareš. Střídali: Jahl, Brož, Bláha.

Pořadí 1. ligy: 1. Bolevec 25 b., 2. Kbely 19 b, 3. Litice B 18 b.

30.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Muž nezvládl řízení, s autem vletěl do lesa

Kvůli nahlášené bombě evakuovali policisté část Prešovské

Kopic: S vedrem se musíme vypořádat

Larnaka (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Teplota přesahující třicítku a velké dusno. Záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic si uvědomuje, že kromě soupeře a bouřlivého prostředí na stadionu AEK Arena se musí mužstvo na Kypru vypořádat i s nepříjemným klimatem.