Bikeři se v okolí lázní prali s kopci i blátem

Mariánské Lázně, Plzeň – V náročných terénech u Mariánských Lázní proběhl druhý ročník maratonu na horských kolech MTB Tour.

18.7.2012

Celkově pátý proťal cíl druhého ročníku MTB Tour
v Mariánských Lázních nejrychlejší junior Daniel Pánek z Author Teamu StupnoFoto: Archiv

Bikeři měli na výběr ze dvou možností – hlavního závodu na 61 kilometrů a fitness jízdy na 20 km.

Absolutním vítězem hlavního závodu se v čase 2:18:25 hodiny stal Vojtěch Marvan z Hnízdil Teamu. Pětadvacetiletý jezdec absolvoval polovinu trati v čele pole společně se Zbyňkem Kuglerem z týmu Allivictus – kofola, ale pro vítězství si už dojel osamocen.

Kugler skončil druhý v čase 2:31:12 hodiny. Jako třetí proťal cíl Martin Bešta z Horšovského Týna (2:36:18 hod.).

Marvan, Kugler a Bešta, takové bylo pořadí rovněž v kategorii mužů do 39 let.

Mezi čtyřicátníky zvítězil Ivan David z Cyklodraku Stříbro, nejrychlejším jezdcem nad padesát let byl domácí Miloslav Sazima (Sport Blažek).

Kategorii juniorů ovládl Daniel Pánek z Author Teamu Stupno, vítězství slavila i jediná statečná žena na dlouhé trati Lenka Ficnarová z Mníšku pod Brdy.

Cílem fitness jízdy projel první Martin Vavříček (Mníšek pod Brdy) v čase 1:03:47 hodiny před Ludmilou Sazimovou z Lázní Kynžvart.

„Účastníci si pochvalovali výběr tratí, které byly obtížné, ale zároveň sjízdné a vedly nejkrásnějšími místy Slavkovského lesa v okolí města," hodnotil druhou MTB Tour její organizátor Roman Sladký.

Připustil však, že závod ovlivnilo nepříliš letní počasí. „Počasí nám nepřálo. Foukal silný vítr a občas sprchlo, což se projevilo nižším počtem startujících," litoval Sladký.

„Po předchozích deštivých dnech byla trať navíc v řadě míst rozblácená, což ještě umocňovalo už tak značnou náročnost závodu. Problémy byly i se značením trati," uznal ředitel cyklomaratonu.

Všichni účastníci hlavního závodu obdrželi pamětní trika vyrobená v Domovu pro osoby se zdravotním postižením Pramen v Mnichově u Mariánských Lázní.

MTB Tour Mariánské Lázně, výsledky 2. ročníku (61 km): muži – do 39 let: 1. Marvan (Hnízdil Team) 2:18:25 hod., 2. Kugler (Alivictus kofola) 2:31:12, 3. Bešta (Horšovský Týn) 2:36:18, 40 – 49: 1. David (Cyklodrak Stříbro) 2:36:52, 2. Fábera (Tukan Karlovy Vary) 2:42:36, 3. Musil (Rotor Bike) 2:48:37, 50 a st.: 1. Sazima (Sport Blažek) 2:53:24, 2. Tengler (Ski Nordic Mariánské Lázně) 3:01:44.

Ženy: 1. Ficnarová (Mníšek pod Brdy) 3:44:27 .

18.7.2012 VSTUP DO DISKUSE

Místo, kde vyroste nové parkoviště pro veřejnost

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Plzeň – Odveta v Chomutově hokejistům Škody Plzeň vyšla. Svižné přípravné utkání vyhráli 4:1 a dvěma góly k tomu přispěl útočník Miroslav Indrák.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Vyhlídky na postup jsou příznivé, říká Daniel Kolář

Plzeň – Jeho gól z 36. minuty byl vítězný. Daniel Kolář poslal Viktorii do vedení 2:1 ve čtvrtečním utkání play-off Evropské ligy proti Larnace.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.