V druhém závodě Českého poháru v biatlonu žactva patřili Tereza Vališová a David Tolar k nejlepším. Oba závodníci LK Škoda Plzeň se do biatlonu pustili v barvách Tatranu Železná Ruda.

Vališová, čerstvá držitelka českého bronzu ze žákovského šampionátu lyžařů běžců, zahájila boje na Suchém Vrchu u Letohradu druhým místem.

V rychlostním závodě na čtyři kilometry volně nestačila jen na Eriku Jislovou z Jablonce, ovšem druhý den jí Vališová porážku oplatila. A byla zlatá. Vytrvalostní závod na pět kilometrů klasicky vyhrála po velmi dobré střelbě a s náskokem 1:17,0 minuty před svou sokyní na druhé příčce.

Zlato v Orlických horách vybojoval rovněž Tolar.

Všechny soky včetně suveréna nedávné Zimní olympiády dětí a mládeže Ondřeje Hoška z Brna zdolal hned v úvodním rychlostním závodě. V následném vytrvalostním klání pak skončil Tolar čtvrtý, když sice předvedl nejrychlejší běžecký čas, ale doplatil na nepovedenou střelbu.

Český pohár v biatlonu (Suchý vrch u Letohradu): rychlostní závod 4 km volně: žáci: 1. Tolar (T. Ž. Ruda) 11:26,3, 2. Hošek (Brno) –23,4, 3. Holubář (Letohrad) –47,4. Žačky: 1. Jislová (Jablonec) 12:00,9, 2. Vališová (T. Ž. Ruda) –33,4, 3. Šišková (Rožnov) –47,9.

Vytrvalostní závod 5 km klasicky: žáci: 1. Graclík (Rožnov) 21:59,9, … 4. Tolar –52. Žačky: 1. Vališová 22:18,8, 2. Jislová –1:17,0, 3. Fáberová (Letohrad) –1:37,1.