Basketbalisté přivezli vítězství z Benešova

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO/ – Basketbalisté Lokomotivy Plzeň v dalším dvojkole první ligy nejprve podlehli na jihu Čech v Jindřichově Hradci a ve druhém zápase zvítězili v Benešově.

16.11.2009

Benešovský rozehrávač Jakub Malý měl těžký úkol, snažil se prosadit přes 212 cm vysokého plzeňského Pavla Fránu.Foto: Foto: Robin Novák

V Jindřichově Hradci tačala plzeňský tým, který postrádal v utkání zkušené Švermu s Kubizňákem, dobře a udržoval si během první poloviny zápasu dvou až čtyřbodové vedení. Prvním klíčovým momentem utkání se stal konec třetí čtvrtiny. Lokomotiva šla v 26. minutě do devítibodového náskoku 63:54, ale domácí ho dokázali stáhnout opět na rozdíl tří bodů. Jihočeši se dostali poprvé do vedení až v 32. minutě, zejména díky vynikající střelbě Tomance. Za čtyři minuty odskočili na devítibodový rozdíl a kvalitní zápas rozhodli ve svůj prospěch.

„Na jihu Čech jsme sehráli kvalitní utkání. Vedli jsme až do 32. minuty, ještě pět minut před koncem byl stav nerozhodný. V závěru nám domácí odskočili a náskok uhájili,“ řekl po duelu plzeňský trenér Stanislav Marian, který postrádal v utkání zkušené Švermu s Kubizňákem.

Strůjcem výhry domácích byl podkošový Tomanec, který zaznamenal 46 bodů. „Vycházela mu excelentně střelba ze všech pozic. Například ze sedmi tříbodových střel se trefil šestkrát. My jsme také dobře stříleli, dali jsme třiadevadesát bodů, bohužel na výhru to nestačilo,“ litoval Marian.

BK Lions Jindřichův Hradec – Lokomotiva Plzeň 103:93 (23:26, 46:48, 67:70). Nejlepší střelci: Tomanec 46/6, Rivers 15/1 – Velenský 34/4, Dvířka 14/3, Kovanda 11/1, Honomichl 10/1, Frána 9. Fauly: 25:19, trojky: 11:10, trestné hody: 24/22:26/19, rozhodčí: Perlík a Hanuš, 250 diváků.

Ve druhém utkání domácí Benešov na velmi dobře hrajícího soupeře ze západu Čech nestačil ani s řadou posil z Mattoni NBL . Lokomotiva podala soustředěný výkon, předčila Benešov ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhrála. Utkání bylo prakticky rozhodnuto už po třetí čtvrtině.

„Domácím jsme i s jejich pendlujícími hráči z Mattoni NBL nedali šanci,“ dodal Stanislav Marian.

BC Benešov – Lokomotiva Plzeň 54:81 (7:19, 19:35, 29:62). Nejlepší střelci: Kysela 11/2, Hruban 6 – Dvířka 18/4, Velenský 14/1, Frána 12, Kovanda 12, Honomich 9/1. Fauly: 23:17, trojky: 6:7, trestné hody: 17/12:15/12, rozhodčí: Jeřáb, Linhart, 200 diváků.

Po jedenácti odehraných kolech patří Lokomotivě první příčka. V dalších zápasech se Plzeňští basketbalisté utkají 28. a 29. listopdu v domácím prostředí s opavou B a Zlínem.

Další víkendové výsledky - 11. kolo: Hradec Kr. - VŠB Ostrava 78:68, Benešov - Chomutov 74:91, Proton Zlín - Kondoři Liberec 78:72, Opava B - Trutnov 83:62, Sparta - BK Ústí n. L. 85:66, Sokol pražský - Slavoj Litoměřice 79:65. 12. kolo: Benešov - Lokomotiva Plzeň 54:81, Lions J. Hradec - BK Chomutov 108:121, Proton Zlín - Kara Trutnov 77:70, Opava B - Kondoři Liberec 82:71, BA Sparta - Slavoj Litoměřice 86:64, Sokol pražský - BK Ústí n. L. 74:89.

Pořadí na čele: 1. Lokomotiva Plzeň 20, 2. Proton Zlín 20, 3. BK Chomutov 19, 4. Jindřichův Hradec 19, 5. Kondoři Liberec 18.

Autor: Pavel Pomp

16.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Vášnivý kozel se otíral o kolemjdoucí

Plzeň - Zvíře zatoužilo po páření, a tak uniklo ze zajištěného dvorku na ulici.

Dívka odešla na nákup. Domů se už nevrátila

Rybnice - Pohřešovaná sedmnáctiletá dívka by se mohla pohybovat ve společnosti jednoho nebo dvou mužů ve věku 20 - 25 let.