Lokomotiva se zachránila

PLZEŇ - Poslední dvojkolo druhé basketbalové ligy s definitivní platností vyřešilo otazník nad třetím sestupujícím týmem.

30.4.2007

Basketbal – II. liga mužůFoto: DENÍK/Vladimír Leška

K Uherskému Brodu a Domažlicím se nakonec připojil Benešov, byť poslední dva duley na západě Čech vyhrál. Lokomotivě Plzeň stačilo k záchraně nakonec sobotní vítězství nad Blanskem.

Lokomotiva Plzeň – Blansko 103:70 (22:28. 49:39, 82:57). Nejlepší střelci: Junek 28, Pechman 24/2, Englický 11/3, Kubizňák 9/3, Smejkal 8 – Klár 25/2, Kozel 18/1, Šebela 12. Fauly 22:9, trojky 11:5, trestné hody 7/5:12/6, řídili Hejnic a Šafařík.

Domácí úvod totálně podcenili a v pohodě hrající hosté vyhráli první čtvrtinu šestibodovým rozdílem. Ve druhém dějství plzeňský celek zpřesnil obranu a hosté se prosazovali už daleko hůře. Když se ve třetí čtvrtině zvýšil náskok domácích na více než dvacet bodů, bylo o osudu utkání a definitivní záchraně Lokomotivy v soutěži rozhodnuto.

Lokomotiva Plzeň – BC Benešov 68:80 (15:19, 30:35, 49:55). Smejkal 19/1, Junek 12, Pechman 9/1, Šípek 6, Brada 6 – Malý 21/3, Vocetka 20/6, Kožant 8/2, Šulc 8. Fauly 18: 11, trojky 5:12, trestné hody 8/4:16/6, řídili Šafařík a Hejnic.

Hosté přijeli do Plzně s vědomím, že už je sestup stejně nemine. Benešov vedl po dvou minutách už 8:0, ale plzeňský tým po chvilce snížil na 9:10. Ve 27. minutě vedl Benešov už třináctibodovým rozdílem. Lokomotivě se sice podařilo snížit na 49:55, ale vyrovnat už nedokázala.

30.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Místo, kde vyroste nové parkoviště pro veřejnost

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Plzeň – Odveta v Chomutově hokejistům Škody Plzeň vyšla. Svižné přípravné utkání vyhráli 4:1 a dvěma góly k tomu přispěl útočník Miroslav Indrák.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Vyhlídky na postup jsou příznivé, říká Daniel Kolář

Plzeň – Jeho gól z 36. minuty byl vítězný. Daniel Kolář poslal Viktorii do vedení 2:1 ve čtvrtečním utkání play-off Evropské ligy proti Larnace.