Kara Trutnov – Basket Západ 60:71 (23:19, 35:43, 40:58).

Vstup do utkání hostům nevyšel. „Jednoduchá hra soupeře nám dělala problémy a Trutnovští šli do dvanáctibodového vedení. Po oddechovém času ještě v první čtvrtině se ale nápor domácích podařilo zastavit,“ řekl Marek Kozel, hráč týmu Basket Západ. Ve druhé části už hosté skóre otočili. „To Kara nastřílela dvanáct a ve třetí jen pět bodů, což rozhodlo,“ dodal Kozel.

Nejlepší střelci: Formánek 19, Marek 10/2 – Kubizňák 17/3, Modr 16/3, Kovanda 16, Jiří Blacký 10/2. Fauly: 27:19. Trojky: 5:8. Trestné hody: 19/9:30/15.

BK Pardubice B – Basket Západ 68:77 (21:23, 41:43, 62:60).

V první čtvrtině držel prapor celku Západu Tomáš Kubizňák, který zaznamenal 17 bodů. Přidali se i bratři Blačtí a Pechman, kteří úspěšně nahrazovali podkošového hráče Kovandu, který odstoupil už v páté minutě pro zranění kolena. Žádný z celků si nevypracoval výraznější náskok a o osudu utkání rozhodla až poslední čtvrtina. „Změnili jsme osobní obranu na zónovou a domácí začali mít potíže. A v závěru zkušení Kubizňák s Modrem svými body rozhodli o naší výhře,“ uvedl Marek Kozel.

Nejlepší střelci: Jelínek 18, Zikmunda 16/3 – Modr 26/2, Kubizňák 21/5, Jiří Blacký 10, Jan Blacký 8/1. Fauly 24:19. Trojky: 9:8. Trestné hody: 14/9:25/17.

Ostatní výsledky – 7. kolo: Litoměřice – Chomutov 64:77, Pardubice B – Vyšehrad 83:88, Benešov – Olomouc 89:59, Sokol pražský – Zlín 70:68, Opava – BBK Brno 116:62, VŠB Ostrava – J. Hradec 107:84. 8. kolo: Trutnov – Vyšehrad 68:66, Benešov – Zlín 84:70, Sokol pražský – Olomouc 78:72, Opava – J. Hradec 93:73, VŠB Ostrava – BBK Brno 107:84.

Čelo tabulky: 1. BK Opava 14, 2. Basket Západ 14, 3. Trutnov 13, 4. Sokol pražský 12, 5. Benešov 12.