Atleti Škodovky se loučí s extraligou

Plzeň – Mítinkem v Pardubicích byla ukončena základní část atletické extraligy družstev. Západočeskou atletiku v nejvyšší soutěži reprezentovali muži Škody Plzeň a ženy Sokola SG Plzeň–Petřín.

20.8.2011

Atletika - ilustrační foto.Foto: Deník/Pavel Sonnek

To ovšem už v příští sezoně platit nebude. Atleti Škodovky totiž skončili na posledním desátém místě a přímo sestupují do první ligy.

Mnohem lépe si vedly atletky z Petřína. Ty obsadily po základní části páté místo a zajistily si postup do finále, které se uskuteční v Praze na Julisce v sobotu 17. září.

Účast na finálovém klání si přitom zajistilo prvních sedm týmů, celky na 8. a 9. místě se zúčastní spolu s prvními dvěma družstvy z každé ze tří skupin první ligy prolínací soutěže o postup do extraligy a desáté celky přímo sestupují do první ligy.

Atleti AK Škoda Plzeň tak nejenže počátkem června přišli o atletickou dráhu ve Štruncových sadech, ale nyní ztratili i extraligu.

Po celkem dobrém úvodu, kdy škodováci skončili na 6. místě v 1. kole v Ostravě, rozhodl o jejich sestupu především neúspěch ve 2. kole, kterým bylo mistrovství ČR jednotlivců v Brně.

Tam startovali jen v osmi disciplínách, získali pouhých 8 474 pomocných bodů a v tomto kole skončili na posledním místě.

Ve 3. kole v Pardubicích sice před týdnem vybojovali osmé místo, ani to ale nestačilo k udržení v nejvyšší soutěži družstev. K účasti v baráži o extraligu přitom stačilo ve 3. kole získat o pouhých 411 pomocných bodů více. Tím by se atleti Škodovky dostali v Pardubicích před domácí Hvězdu SKP a získali o jeden hlavní bod více. V tom případě by byli k sestupu odsouzeni atleti z Vítkovic.

Konečné pořadí České spořitelny extraligy

Muži: 1. AK Kroměříž 30 hl. bodů/ 74 824 pomoc. bodů, 2. TJ Dukla Praha 25/68 510, 3. VSK Univerzita Brno 19/60 962, 4. A. C. TEPO Kladno 18/63 740, 5. ASK Slavia Praha 17/63 588, 6. PSK Olymp Praha 14/55 699, 7. Hvězda SKP Pardubice 11/60 650, 8. AC SYNER Turnov 11/57 892, 9. AK SSK Vítkovice 10/59 829, 10. AK Škoda Plzeň 10/56 478.

Ženy: 1. USK Praha 29/62 295, 2. PSK Olymp Praha 28/62 501, 3. AK Olymp Brno 24/58 083, 4. AK SSK Vítkovice 20/57 602, 5. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 17/56 062, 6. SK Nové Město nad Metují 13/54 345, 7. Hvězda SKP Pardubice 12/53 186, 8. A. C. TEPO Kladno 11/53 497, 9. AK PSK Zlín 6/50 487, 10. AC Česká Lípa 5/50 526.

20.8.2011

Kvůli nahlášené bombě evakuovali policisté část Prešovské

Záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic (vlevo) se snaží přejít přes jabloneckého obránce Matěje Hanouska.

Kopic: S vedrem se musíme vypořádat

Minipozemek u Globusu možná čeká vyvlastnění

Plzeň - Pětašedesát metrů čtverečních je nutných pro západní okruh Plzně.

Pohotovosti v kraji dostanou přidáno

Plzeňský kraj – Hejtmanství začíná hledat lékaře pro nadcházející tři roky.

Maminka Eva: Natáčení je hezká vzpomínka pro nás i pro dceru

Plzeňsko - Psal se pátek 17. února 2017, přibližně půl páté ráno, když Evě Spurné z Pernarce na severním Plzeňsku začaly kontrakce.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".