VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pro hlupáka každý hloupý

Dovolím si polemizovat s veřejným vyjádřením senátora za ODS Kubery, které se týká přímé volby prezidenta republiky.

30.1.2009
SDÍLEJ:

Václav Klaus odjíždí...Foto: Karel Pech

Nemohu souhlasit se zdůvodněním jeho „Ne“ přímé volbě. Kubera zastává názor, že náš národ je tvořen z lidí, kteří pod tlakem mediální prezentace potencionálních kandidátů a vpádu velkých peněz na jejich propagaci, jak pravil, dokáží zblbnout a zvolí kohokoliv. Jako argument pro svá tvrzení Kubera použil údajně odstrašující příklad loňských podzimních voleb, v nichž podle něj přestaly lidem fungovat mozky pod tlakem poplatků ve zdravotnictví.

Jsem toho názoru, že Kuberova politická anamnéza nefungujících mozků, jinými slovy nulové IQ nevoličů ODS, je ničím nepodloženou a notně urážlivou spekulací. V přímé logice takového uvažování, pokud bych byl vybaven stejnou mírou politické a lidské neomalenosti, bych mohl tvrdit, že voličům ODS přestaly fungovat mozky kvůli vidině, že z řadových občanů doslova sedřou kůži. Svůj názor bych mohl opřít o ekonomickou kriminalitu zvanou tunelování. O stále přítomnou korupci ve veřejných zakázkách a v neposlední řadě snahy o bezprecedentní okleštění pracovního práva, v ruku v ruce s asociálním pohledem na sociální politiku státu.

K argumentaci o nefungujících mozcích se nesnížím, neboť politická agitace, co svět světem stojí, je o penězích, s jejichž prostřednictvím se ovlivňují hlasy voličů. Je to naprosto legitimní politický nástroj (využil ho i senátor Kubera ke svému zvolení), který není ničím nahraditelný. Pokud ovšem nesklouzne ke konkrétnímu vpádu velkých peněz, jež s mozkem skutečně nepočítají, a které předvedly některé organizace ODS před volebním sjezdem této strany.

Já bych si, na rozdíl od senátora Kubery, dovolil vyjádřit názor, že o svém osudu rozhodují svéprávní občané ve svobodných a demokratických volbách.
Ve slavném filmu Forrest Gump paní Gumpová utěšovala syna Forresta slovy pro hlupáka každý hloupý. Její pořekadlo je jak na míru šité k vysvětlení slov senátora Kubery.

František Štván

30.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dobová fotografie zaměstnanců stanice v Nepomuku, kteří vyhlížejí příjezd vlaku.

Do Nepomuku přijel první vlak před 150 lety

plakát

Kavárna v Besedě je zavřená

Pas na počkání už vám nikde nevydají

Plzeň – Za tzv. bleskový pas vydaný za šest dnů zaplatíte čtyři tisíce korun, děti do 15 let platí polovinu. Přesto je o ně velký zájem.

Ženu obviněnou z vraždy dítěte poslal soud do vazby

Plzeň - Podle Okresního soudu Plzeň-město je možné, že by se obviněná mohla pokusit o útěk.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

První Burger King se otevírá v Plzni

Plzeň - Americký řetězec Burger King otevírá dnes svou první pobočku v obchodním centru Plaza. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení