VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koukáme se na svět

PLZEŇ - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Deník

1.1.2008
SDÍLEJ:

Foto: Grafika: DENÍK

Martině a Menteru Augustinu Stepnicicovým ze Stoda se 20. prosince dvacet minut po druhé hodně ranní narodil v nemocnici ve Stodě prvorozený syn Daniel Václav (3,55 kg/52 cm). Novopečený tatínek říká, že to byl mimořádný zážitek, který by si chtěl ještě aspoň jednou zopakovat. Veronika a Josef Smolovi z Líní se chtěli nechat překvapit, a proto nechtěli dopředu vědět, zda se jim narodí holčička, nebo chlapeček. Tatínek si přál Karolínku a o to byla jeho radost větší, když si mohl svou prvorozenou dcerušku pochovat hned po porodu. Prohlásil, že Karolínka je moc krásná. Holčička (3,75 kg/52 cm) se narodila 18. prosince deset minut po jedenadvacáté hodině v nemocnici ve Stodě.
Pavel Mertl z Plzně byl u porodu prvorozeného syna Patrika, ale není zatím plně rozhodnutý, zda půjde k porodu dalšího potomka. Novopečený tatínek by si přál, aby Patrik byl jednou fotbalovým útočníkem. Chlapečka (3,10 kg/49 cm) porodila Šárka Tothová 17. prosince třicet minut po čtrnácté hodině v Mulačově nemocnici. Osmapůlletá Alča Trnková z Města Touškova si moc přála sestřičku, a proto, když poprvé uviděla novorozenou Verču, byla tak dojatá, že se nezmohla ani na jedno slovo. Holčička (3,95 kg/53 cm) se narodila rodičům Michaele a Karlovi Trnkovým 18. prosince pět minut před dvaadvacátou hodinou v Mulačově nemocnici.
Dvojčátka Verunka (vlevo) a Adélka Stulíkových z Čižic jsou prvorození u svých rodičů Lenky a Josefa i u prarodičů Ireny a Ladislava. Prvorozenými vnučkami jsou i pro babičku Helenu, která dosud měla ‚jen Petra. Sestry budou narozeniny slavit každá v jiný den - Verunka (2,13 kg/43 cm) se totiž narodila 17. prosince minutu před půlnocí a Adélka (2,20/44) 18. prosince sedm minut po půlnoci ve FN v Plzni. Fotbalistovi Vodních Staveb Plzeň Petru Horníkovi porodila jeho manželka Michaela syna Tomáška. Novopečený tatínek má s budoucím fotbalistou velké plány – byl by rád, aby i Tomášek hrál za ‚Vodníky‘ a pomohl jim postoupit přinejmenším do divize. Chlapeček (3,30 kg/50 cm) se narodil 18. prosince šestapadesát minut po poledni ve FN v Plzni.
Janě a Ladislavu Fügediovým z Plzně se 18. listopadu šestnáct minut před šestou hodinou ráno narodila ve FN v Plzni prvorozená dcera Kristínka (1,43 kg/40 cm). Na návštěvu prvního vnoučete se už moc těší babička Anička a dědeček Ján z Radomy u Svidnika na Východním Slovensku a také babička Marika a dědeček Štefan z Košic. Ireně Lohrové a Liboru Fuksovi z Plzně se 22. prosince deset minut po deváté hodině dopoledne narodila v Mulačově nemocnici dcera Irenka (3,05 kg/49 cm). Patnáctiletý bráška Filip se už nemůže dočkat, až bude Irenku představovat v kočárku svým kamarádkám. Osmiletá Martinka a dvanáctiletý Jára jsou šťastni, že je doma vyrovnaný stav 3:3.
Sedmiletý Kubík Kreč z Blovic byl moc šťastný, když dostal pod stromeček dáreček v podobě sestřičky Kačenky (3,35 kg/50 cm), která se narodila rodičům Marcele a Richardovi 23. prosince pět minut před třetí hodinou ranní v Mulačově nemocnici. Osmiletý Vládík Schlehofer z Plzně se už nemohl dočkat, až mu jeho maminka porodí sestřičku Marušku. Byl přesvědčený, že Marušce je v maminčině bříšku teplo, a proto se jí nechce ven do mrazu. Holčička (3,40 kg/50 cm) se narodila rodičům Marii a Jiřímu 24. prosince deset minut po dvacáté hodině v Mulačově nemocnici.
Pětiletý Ládík Kalivoda z Plas byl 23. prosince moc šťastný, protože mu jeho maminka porodila sestřičku Markétku (2,88 kg/51 cm). Holčička se narodila rodičům Veronice a Lubošovi Kalivodovým devět minut před polednem v Mulačově nemocnici. Barboře Široké a Jiřímu Pelcovi z Plzně se 24. prosince osmnáct minut před pátou hodinou ranní narodil ve FN v Plzni prvorozený syn Jiříček (3,12 kg/47 cm). Novopečená maminka dala synovi jméno po otci jako důkaz lásky k němu.
Lence a Marku Přibáňovým z Tymákova se 24. prosince sedmnáct minut před dvaadvacátou hodinou narodila ve FN v Plzni dcera Sofie (2,64 kg/48 cm). Sedmiletý Lukáš a dvanáctiletý Dominik jsou šťastní, že dostali pod stromeček sestřičku. Radostí bez sebe je i babička Jaruška a dědeček Pepík, protože po čtyřech vnucích se konečně dočkali také vnučky. Veronice Škopkové ze Starého Plzence se 20. prosince narodila ve Fakultní nemocnici v Plzni prvorozená dcera Simonka (3,36 kilogramu/51 centimetrů). Novopečená babička Marcelka je šťastná, že dostala od dcery pod stromeček vnučku.
1.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Plzeňský prazdroj proškolil tisíce výčepních

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Hasiči lovili z řeky nohu, zřejmě šlo o pozůstatek po akci netradičních plavidel

Plzeň - Profesionální hasiči vyjížděli ve středu večer k ohlášenému nálezu ostatků lidské nohy.

Věřím, že Krmenčíka nahradíme, říká Vrba

Plzeň – Neinkasovat a naopak vstřelit minimálně jeden gól. S takovým cílem jdou do úvodního duelu play-off Evropské ligy fotbalisté plzeňské Viktorie.

Jan Svěrák: Musím si dávat pozor na geny

Plzeň – Režisér Jan Svěrák potvrdil v pondělí večer v multiplexu CineStar v plzeňské Olympii, že jeho nejnovější film Po strništi bos je svým způsobem rodinnou kronikou.

Do Nepomuku přijel první vlak před 150 lety

Nepomuk - Plzeňský dějepis připomíná nepomucké výročí. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení