VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘEŠTICE

Horní Lukavice se dočká ostrůvku. Řidiči snad zpomalí

Horní Lukavice - Přecházení bude od prosince bezpečnější,
ale nadměrné dopravy se obec nezbaví.

Ochotníci z Příchovic pomohli Vinařům

Příchovice – Až televizní seriál Vinaři II dospěje k třináctému dílu, budou u obrazovek dost pravděpodobně sedět celé Příchovice. Právě v této části si totiž zahráli ochotníci z tamního divadelního spolku Buřina.

Protipovodňový val bude drahý a neúčinný, míní kritik z Přeštic

Přeštice – Přestože v uplynulých týdnech Česko sužovalo horko a sucho, v Přešticích se spíš diskutovalo o opačném extrému. Ve městě se totiž rozproudila debata o protipovodňových opatřeních na Úhlavě.

FOTO: Ostřížům se u Přeštic zjevně daří

Plzeňsko - Je velký asi jako holub, ale tím veškerá jejich podoba končí. Ostříž lesní je malý dravý pták, kterého můžete v lesích častěji slyšet než zahlédnout. Plzeňští ochránci teď na Plzeňsku objevili jeho hnízdo. Mláďata hned okroužkovali.

Auto nabouralo plot i několik stromů podél cesty

Příchovice - Hrozivě vypadající nehoda na okraji Příchovic se obešla bez zranění.

Průjezd Přešticemi blokovalo obilí

Přeštice - Profesionální i dobrovolní hasiči z Přeštic ve čtvrtek dopoledne absolvovali kuriózní zásah. V Husově ulici uklízeli silnou vrstvu obilí. Odkud se vysypalo, se zatím neví.

Firma, jež vyhrála zakázku, ostrouhala

Přeštice – Rozhořčení i údiv vyvolal u plzeňské firmy Teplotechnika průběh výběru dodavatele na systém vytápění tepelným čerpadlem areálu Klubu českých turistů (KČT) v Přešticích.

Na zámku byly bonsaje i japonské meče

Merklín – Desítky bonsají, kamenů suiseki, ale i japonská kaligrafie nebo samurajská ukázka, to vše bylo o víkendu k vidění na zámku v jihoplzeňském Merklíně. Právě zde se totiž konal již 12. ročník výstavy bonsají, kterou navštívily stovky lidí.

Pochvala úředníků od občanů překvapila tajemnici Přeštic

Přeštice – Je to výborné vysvědčení pro zaměstnance Městského úřadu v Přešticích. Město se přihlásilo do projektu Dobrý úřad, v němž občané hodnotí odvedenou práci úředníků a jejich komunikaci.

Dcera v Přešticích pobodala otce

Přeštice - Za útokem stojí pravděpodobně hádka mezi otcem a přítelem jeho dcery.

Přeštice zlevnily vodu

Přeštice – Před komunálními volbami vedení Přeštic slibovalo levnější vodné a stočné. Slib se radnici podařilo splnit už od tohoto roku.

Zdrogovaný řidič chtěl policii i utéct

Plzeňsko – Zdrogovaného 25letého řidiče, který navíc v autě vezl další tři lidi, dopadli v noci na včerejšek policisté z Přeštic.

Přeštice až napodruhé změní dodavatele tepla

Přeštice – Napodruhé, ale přece. Přešticím se konečně podařilo vypovědět smlouvu s dodavatelem tepla společností Komterm Čechy, s. r. o. Vloni totiž pokus města ztroskotal kvůli úřednické chybě.

Domácnost Radosti vyzdobili studenti

Merklín – Příjemnější a barevnější je nejnovější domácnost Domova Radost Merklín, v němž se starají o osoby s postižením.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies