VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘEŠTICE

Národní házenkáři Přeštic bilancovali

Přeštice – Oddíl národní házené patří v přeštické TJ mezi tři největší, sdružuje 236 členů, z toho více jak polovinu (123) tvoří mládež. Loňský rok jeho členové hodnotili na valné hromadě.

Proleťte světem v Přešticích

Přeštice – Cestovatelský festival provede návštěvníky Kanadou, Nepálem, Amazonií či Kyrgyzstánem.

Linka N91 pojede až do Přeštic. Chlumčany však vynechá

Přeštice, Plzeň – Až do Přeštic bude v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli nově zajíždět noční linka N91.

Přeštice chtějí ještě letos minipivovar

Přeštice – Radnice v Přešticích rozběhla jednání s vážným zájemcem o pronájem prostor, kde byla restaurace a hudební klub.

Šibřinky zaplnily přeštickou sokolovnu

Plzeň - Přeštické šibřinky, tedy maškarní rej, přilákaly v sobotu do místní sokolovny více než stovku dětí v maskách doprovázených rodiči.

V Přešticích vzpomněli na první soudní procesy s undergroundem

Přeštice - Čtyřicáté výročí přednášky Ivana Martina Jirouse, řečeného Magor, a koncertu nezávislých hudebníků, které vedly k zatýkání a prvnímu procesu s českým undergroundem, si v pátek připomněly dvě stovky lidí v Přešticích na Plzeňsku.

Zátah na underground 
v Přešticích znovu ožije

Přeštice – Jihoplzeňské Přeštice si v pátek připomenou 40. výročí přednášky Ivana Martina „Magora" Jirouse a koncertu nezávislých hudebníků, které vedly k zatýkání a prvnímu procesu s českým undergroundem.

Trenér Moravec: Nejsilnější zbraň? Týmový duch

Plzeň – Národní házenkáři Přeštic po podzimní části sezony drží druhé místo ligové tabulky.

Před utkáním přišly gratulace

Přeštice – Před vlastním ligovým utkáním národní házené mezi domácí TJ Přeštice a hosty z Chomutova se uskutečnil malý slavnostní akt. Dvěma přeštickým hráčkám byl za sportovní úspěchy udělen titul Mistryně národní házené a převzaly ho z rukou místopředsedy SNH Ivo Tomana.

Bojových kohoutů se člověk bát nemusí

Lužany – Řekne-li se bojová slepice nebo kohout, vybaví se řadě z vás nejspíše krvavé zápasy na život a na smrt. Jenže chovatelé tato zvířata vidí zcela jinak.

Před 250 lety se narodil Jakub Jan Ryba, otec České mše vánoční

Přeštice – Neví se, jak vypadal, jeho rodný dům – byl-li to on – už také nestojí a v životopisu Jakuba Jana Ryby bychom určitě našli další otazníky, které badatele zřejmě nepřestanou zajímat.

Mladý zpěvák: Hraní s babičkou nás pořád baví

Přeštice – Dvacetiletý Jan Šimůnek z Přeštic není typickým představitelem své generace. Jeho největší vášní je dechová hudba, jazz a swing. Student klasického zpěvu na plzeňské konzervatoři mimo jiné hraje také veřejně se svojí babičkou na různých akcích.

Přeštice slaví 250 let od narození Jakuba Jana Ryby

V Domě historie Přešticka začíná v úterý výstava Jakub Jan Ryba – rodák z Přeštic. Muzeum ji věnuje slavnému hudebnímu skladateli, od jehož narození uplyne 26. října rovných 250 let.

Hospodu provoněly staročeské dobroty

Horušany – Škvarkové placky, lívance, švestkové knedlíky, ale také kančí řízečky nebo pečené křepelky s nádivkou. To je jen výčet pochutin, které zavoněly v sobotu v Horušanech na jižním Plzeňsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies