VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdeněk Izer: Hraju sám, tvořím pod tlakem, svým xichtem bavím od školy

Plzeň – I když je jaro a Měšťanská beseda má v této sezoně před sebou ještě desítky představení včetně letního programu na zahradě, připravuje už dramaturgie pečlivě program nové sezony.

24.4.2017
SDÍLEJ:

Zdeněk Izer vystoupí s představením Autokolektiv 18. října v Měšťanské beseděFoto: Archiv Měšťanské besedy

A na některé podzimní akce už také začíná předprodej vstupenek. Jednou z takových je i zábavná show Autokolektiv (18. října v Měšťanské besedě). Bavič a imitátor Zdeněk IZER v ní vystoupí třeba jako Ozzy Osbourne nebo Michal David.

Co má divák čekat od vaší poslední show Autolektiv?
Myslím, že mí pravidelní diváci přesně vědí, jaký humor ode mne mohou čekat. Pokud se ale dotaz vztahuje k názvu Autokolektiv, tak bych jen upozornil, že aut se to týkat nebude. Mám k motorismu sice velmi kladný vztah, ale tento název v sobě skrývá, že v novém pořadu jsem sám sobě kolektivem. Vůbec poprvé totiž vystupuju sám.

Své kolegy jste průběžně střídal, začínal jste s Markem Dobrodinským a naposledy s vámi vystupovala Šárka Vaňková. Proč jste se rozhodl osamostatnit?
Chtěl jsem si vyzkoušet nový formát, udělat si vlastní one man show. Přemýšlel jsem o tom už dlouho a loni, když bylo na čase připravit nový pořad, tak mě ta výzva dohnala a já si ji konečně splnil. A po prvních měsících jsem za to rád. Hrát se Šárkou, před tím s Luďkou Kuralovou nebo dalšími bylo prima, ale tohle je zase něco nového, co mě motivuje. A také když se něco nepovede, tak se necítím tak blbě, že jsem to někomu zkazil.

Jak se ta změna promítla do dramaturgie pořadu?
Protože se musím mezi scénkami převlíkat a není tam ta druhá osoba, připravil jsem videoprojekce, které se v kritických místech pouští. Jinak se ale diváci dočkají všech tradičních prvků – krátké vtipné scénky, parodie osobností i pořadů, spousta nových vtipů a imitování českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček, tanečníků, jednoho kuchaře a tak dále.

Čím se necháváte inspirovat?
Pamatuji si vtipy a veselé příběhy, co kde slyším. Dělám si i archiv. Když pak dělám pořad, mám zpravidla už nějakou základní myšlenku, jak postavit kostru první scénky. A pak do té kostry vkládám ty jednotlivé věci. A pak právě pod tím tlakem mě napadá, jak to dál oživit a rozvíjet.

Jak se cítíte, když diváci nereagují podle vašich představ?
Ono se to moc nestává, takže je mi fajn skoro vždy. Těch představení, kdy jsem trpěl a myslel jen na závěrečnou písničku, zatím bylo jen pár. Jednou ve Varech přišli hlavně Holanďané a já hraju jen česky. Tleskali, ale nesmáli se.

Jak a kdy jste začal bavit lidi?
S tím mým xichtem a postavou hned od školy. To ale nebylo úplně chtěné. Záměrně to bylo až po učení. Jsem vyučený automechanik, ale víc mě bavilo dělat zábavu lidem. Využil jsem toho na vojně. Tam jsem byl v roce 1988. Každý útvar měl dát dohromady nějaký program. Chtěl jsem z kasáren ven, tak jsem se přihlásil a nakonec jsem s tím číslem postupoval z okresních a krajských kol až do celostátního. Po vojně jsem pak začínal jako kašpárek u Maxim Turbulenc.

Autor: Hana Josefová

24.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.
9

Miminka z 19. srpna

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

Plzeň - Primátor zvažuje pořízení dvacítky mobilních buněk pro bezdomovce. Inspiroval se v Praze 9.

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení