VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkend otevřených ateliérů slibuje podívanou i možnost tvořit

Plzeň - Chcete vidět umělce při práci či zkusit sami tvořit? 

6.9.2017
SDÍLEJ:

Radost z tvoření si loni o Víkendu otevřených ateliérů v Plzni vyzkoušelo na dva tisíce lidí.Foto: Archiv pořadatele

Poslední zářijový víkend se už druhým rokem stane svátkem výtvarného umění v Plzni a okolí. Téměř osmdesát výtvarníků vystaví své práce v rámci akce Víkend otevřených ateliérů „Plzeň tvořivá“, která se koná 23. a 24. září 2017 od 14 do 20 hod. Zdarma otevřou své dveře také galerie a některé umělecké školy. Na rozdíl od podobných akcí v zahraničí budou mít plzenští návštěvníci příležitost také sami tvořit za pomoci malířů, sochařů, fotografů a dalších umělců.

V loňském roce se akce zúčastnilo kolem dvou tisíc lidí. Ti všichni šli podle tištěné či elektronické mapy zveřejněné na webu www.otevreneATELIERY.cz. „Letos přibylo v mapě zastávek. Aktuálně jich je přes čtyřicet a nejspíš ještě budou přibývat,“ sděluje Jana Brabcová, jednatelka společnosti Grafia, která akci organizuje. „Řada mých známých si už teď vyhradila obě víkendová odpoledne, protože to je jedinečná příležitost setkat se s umělci tváří v tvář a třeba i výhodně nakoupit originální vánoční dárky,“ dodává.

Program je vhodný pro celou rodinu – jednou z nejúspěšnějších aktivit loňského roku bylo sochání z porobetonu v DEPU2015 pod vedením Jaroslava Šindeláře, malování v Galerii města Plzně či tvorba bižuterie. Mezi těmi, kdo letos otevřou své dveře návštěvníkům, jsou členové Unie výtvarných umělců i začínající výtvarníci. Nejstaršímu z nich, řezbáři Josefu Surmovi z Újez-da, je 88 let.

Paleta vystavované tvorby je velmi různorodá. Od malby, kresby, sochařství, fotografování, keramiky, přes řezbářství, tvorbu oděvů a bižuterie, až po designové prvky, 3D tvorbu s pomocí počítače a architekturu. Perličkou je například tvor-ba slunečních hodin Kamila Řezníčka, který mj. v rámci workshopu vysvětlí principy této tvorby. Worksho-pů bude více – např. Jak se kreslí erotika s Tomem Šolcem či Tvorba kreslených vtipů s Vladimírem Líbalem v Grafii. Téměř každý ateliér či galerie má program, do kterého se mohou návštěv-níci zapojit.

Veškeré vstupy jsou zdarma.

Akce se koná za podpory města Plzně a Plzeňského kraje z projektu Podpora kultury v Plzeňském kraji pro rok 2017.

Více informací na www.otevreneATELIERY.cz.

Autor: Hana Josefová

6.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Při útěku před policií skočil hledaný muž z nábřeží na náplavku

Dětské hřiště v Bukovci
6

Prazdroj lidem: V Bukovci začíná sloužit dětem dětské hřiště.

Soud zprostil ženu, která bodla partnera. Ukázalo se, že šlo o sebeobranu

Plzeň - Za bodnutí partnera jí hrozilo až 10 let vězení, teď je Ľudmila Moravíková volná. Ukázalo se, že zraněný muž Slovenku před útokem surově zmlátil. Z lavice svědků se tak Ján Fedorco přesune na lavici obžalovaných, z pozice ublíženého se vyklubal agresor a tyran.

Vysokoškoláci vyžadují komfort, chtějí lepší pokoje a více soukromí

Plzeň - Západočeská univerzita v Plzni se snaží na koleje přitáhnout co nejvíce svých studentů.

V Losiné se setkal rod Jermářů a Jirmářů

Losiná - V sobotu 23. září proběhlo 3. setkání rodu Jermářů a Jirmářů z celé naší republiky v kulturním domě v Losiné. 

Kapela mnoha nástrojů a členů Asonance míří do Plzně s novými písněmi

Plzeň – Tradičně před koncem roku, 23. listopadu, bude v Měšťanské besedě koncertovat nejstarší česká kapela, která se zabývá interpretací irských a skotských balad, tanců a instrumentálních skladeb, jako jsou reel, jig nebo hornpipe.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení