VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Josef Pospíšil skončil v Pekle, přešel do Pluta a chystá komornější pořady

Plzeň - Dlouhá léta pořádal plzeňský moderátor a muzikant Josef Pospíšil setkání s dechovkou v plzeňském Pekle, nyní se s novým pořadem 5 Pé Josefa Pospíšila přesouvá do Divadla Pluto. 

14.9.2017
SDÍLEJ:

Pořad 5Pé Jiřího PospíšilaFoto: Jiří Bláha

Je opravdu konec pořadů Beze spěchu s Pospíšilem a hosty?
Ano, letos v květnu skončil 140. dílem dlouholetý cyklus těchto pořadů. Bylo mi řečeno, že pokud není pořad vyprodaný, nebude ho možno dále provozovat. V posledních letech jsme měli průměrnou návštěvnost 135 diváků, ale pravda je, že poslední dva pořady bylo diváků méně. Hlavní důvod byl, a to není názor jen můj, ale i diváků, že se přesunul předprodej vstupenek a abonmá z KD Peklo, kde se pořady konaly a kam byli diváci naučení po léta chodit.

Nezahálíte a rovnou jste vymyslel náhradu. Na co se mohou vaši příznivci těšit?
Z Pekla jsem odešel do plzeňského Divadla Pluto manželů Kikinčukových, kteří mi nabídli spolupráci. Nebudou to ale už koncerty populárních dechovek a větších kapel, ale spíše komorní pořad s populárními hosty a samozřejmě s oblíbenou muzikou a dobrou náladou. Divadlo Pluto má menší kapacitu, ale o to bude setkávání srdečnější, jak naznačil vyprodaný premiérový pořad v červnu.

Koho jste si pozval?
Zazářili v něm slavný chodský dudák Antonín Konrády s dcerou Ivankou a muzikant a folklorní tanečník, primář plastické chirurgie FN v Plzni Vlastimil Bursa. Lidové písničky střídaly veselé chodské 'poudačky' i zajímavé zážitky z muzikantských cest do zahraničí, nálada byla báječná, diváci si spontánně zazpívali a pořad se protáhl o více než půl hodiny.

Jak jste si užil letošní léto a prázdniny?
Jezdili jsme s dětmi hodně po Čechách, byli jsme v Krkonoších a na Šumavě. Na zahraniční dovolenou jsme se letos nějak nedostali, ale vzal jsem děti do Salzburgu podívat se na Mozartův rodný dům. Takže to byla taková aktivní dovolená.

Kdy budou další díly pořadu 5 Pé Josefa Pospíšila a na jaké hosty se lidé mohou těšit?
Plánujeme pravidelné pořady jednou měsíčně – budou to vždy páteční odpoledne: 22. září, 20. října, 24. listopadu a vánoční pořad s překvapením 15. prosince. Proto také tento název: Pravidelné Páteční Posezení s Pospíšilem v Plutu. Pro zájemce, kteří chodili i na moje dřívější pořady, bude znovu platit zlevněná abonentka.
Na září jsem pozval šéfkuchaře Jaroslava Sapíka a jako host vystoupí i můj kamarád, imitátor Jirka Bláha. V říjnu přivítám celou hereckou rodinu Kikinčukových a v listopadu se mohou lidé těšit na skladatele a muzikanta Karla Vágnera. V prosinci do Pluta dorazí plzeňský dudák Václav Švík a veselí Plzeňský Pepící. Hosté jsou daní do konce roku a pak se uvidí.

Podle čeho vybíráte hosty do svých pořadů?
Chci, aby uměli vesele odpovídat, zvládali mluvit o své práci s nadhledem a vždycky do toho samozřejmě zamotám i muziku. Snažím se, aby to bylo takové 'pospolu u stolu'.

Autor: Miroslava Tolarová

14.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Při útěku před policií skočil hledaný muž z nábřeží na náplavku

Dětské hřiště v Bukovci
6

Prazdroj lidem: V Bukovci začíná sloužit dětem dětské hřiště.

Soud zprostil ženu, která bodla partnera. Ukázalo se, že šlo o sebeobranu

Plzeň - Za bodnutí partnera jí hrozilo až 10 let vězení, teď je Ľudmila Moravíková volná. Ukázalo se, že zraněný muž Slovenku před útokem surově zmlátil. Z lavice svědků se tak Ján Fedorco přesune na lavici obžalovaných, z pozice ublíženého se vyklubal agresor a tyran.

Vysokoškoláci vyžadují komfort, chtějí lepší pokoje a více soukromí

Plzeň - Západočeská univerzita v Plzni se snaží na koleje přitáhnout co nejvíce svých studentů.

V Losiné se setkal rod Jermářů a Jirmářů

Losiná - V sobotu 23. září proběhlo 3. setkání rodu Jermářů a Jirmářů z celé naší republiky v kulturním domě v Losiné. 

Kapela mnoha nástrojů a členů Asonance míří do Plzně s novými písněmi

Plzeň – Tradičně před koncem roku, 23. listopadu, bude v Měšťanské besedě koncertovat nejstarší česká kapela, která se zabývá interpretací irských a skotských balad, tanců a instrumentálních skladeb, jako jsou reel, jig nebo hornpipe.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení