VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

24.11.2016

Ferat je opět na scéně

Plzeň - Na jaře příštího roku tomu bude třicet let, kdy se na plzeňských pódiích objevila mladá a perspektivní kapela Ferat, tvrdá metalová formace plná energie, později s výrazivem thrashe a výhradně anglickými texty.

23.11.2016

Regionální nakladatelé představí své publikace

Plzeň – V Knihovně města Plzně ve Smetanově ulici se ve středu a ve čtvrtek koná Festival regionálních nakladatelů.

23.11.2016

Před třiceti lety se zrodila plzeňská legenda Znouzectnost

Plzeň – Skupina oslaví třicet let od vzniku tuto sobotu v klubu Oko.

22.11.2016

Dům hudby pořádá už třetí sezonu koncerty pro Kruh přátel hudby

Plzeň – Plzeňský Kruh přátel hudby vstoupil letos na podzim do své čtyřiapadesáté sezony a třetí sezonu se jeho koncerty konají v Domě hudby v Husově ulici, jenž patří pod Konzervatoř Plzeň.

22.11.2016

Smetanovské dny už zahájily prodej vstupenek

Plzeň – Festival Smetanovské dny představil svůj program a 11. listopadu zahájil prodej vstupenek. Festival se v březnu příští roku bude v Plzni konat po sedmatřicáté.

21.11.2016

Přijďte si do divadla prohlédnout Balet v krajkách

Plzeň – Balet v krajkách se jmenuje výstava z tvorby Zdeňka Doležala (1934 – 2005), jejíž vernisáž se uskuteční v úterý 22. listopadu od 17 hodin ve foyeru Nového divadla v Plzni.

21.11.2016

Plzeňská scéna bude opět na scéně v Divadle pod lampou

Plzeň - Před téměř pětadvaceti lety udělal plzeňský fotograf Josef Kůda památný snímek. Pořízen byl v Divadle pod lampou v březnu roku 1992.

21.11.2016

Vánoční saloon skupiny Fešáci navštíví nejvěrnější dvojník Michala Tučného

Plzeň – Písně Michala Tučného a Pavla Brümera a pochopitelně také koledy a vánoční písně ve stylu country zazní 11. prosince v Měšťanské besedě.

19.11.2016

Marta Kubišová se s Plzní rozloučí v lednu Posledním recitálem

Plzeň – Radost i tak trochu smutek připravila na začátku letošního roku svým příznivcům Marta Kubišová. V lednu se totiž vrátila k divadlu a zpívání po předchozím infarktu.

18.11.2016

Labutí jezero míří do Velkého divadla

Plzeň – Čajkovského slavný balet Labutí jezero se opět vrací do plzeňského Velkého divadla. V choreografii Jiřího Horáka jej nastudoval soubor baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni a v sobotu večer je premiéra. V pátek od 11 hod. se koná veřejná druhá generální zkouška.

16.11.2016

Začíná další ročník Animánie. Letos s rekordní účast a Lichožrouty

Plzeň – Kdo chce na vlastní oči poznat, jak vypadá filmová a audiovizuální tvorba nejmladší generace českých i zahraničních neprofesionálních umělců, musí určitě vyrazit na soutěžní Mezinárodní festival audiovizuální tvorby dětí a mládeže Animánie.

15.11.2016

Dětská Porta rozdala ceny

Plzeň – Plzeňské oblastní kolo poslalo muzikanty do finále v Ostravě.

15.11.2016

Komik s. r. o. Miloš Knor: Už své diváky ani neznáme jménem

Plzeň – Kanonáda vtipů, gagů a nečekaných situací se spustí 9. ledna v Měšťanské besedě. Přijede sem stále známější parta Komici s. r. o., kterou tvoří průkopníci stand up comedy kolem neustále vtipkujícího Miloše Knora.

15.11.2016

Lucie Bílá se zotavuje, do Plzně pozvala rockera Toužimského

Plzeň – Bílé Vánoce Lucie Bílé budou v plzeňské Měšťanské besedě na začátku prosince.

14.11.2016

Do Besedy opět zamíří Jan Potměšil ve své životní roli hloupoučkého Charlieho

Plzeň – Už přes 770 repríz má za sebou inscenace Divadelního spolku Kašpar Růže pro Algernon. Předlohou dojemného příběhu byla kniha Daniela Kayse z roku 1958 o mentálně zaostalém mladíkovi Charlie Gordonovi. V divadle ho ztvárnil Jan Potměšil. V jeho životní roli ověnčené řadou cen bude v Plzni k vidění zase 29. prosince.

14.11.2016

Miláček Anna bude vzdorovat hloupoučké Lindě Rybové

Plzeň – Tři večery před silvestrem uvede Měšťanská beseda jednu z nejvydařenějších komedií pražského Divadla Palace. Inscenaci Miláček Anna francouzsko-švýcarského autora Marka Camolettiho vozí po celé zemi už od roku 2009. Celých sedm let je za největší hvězdu představení považována Linda Rybová.

14.11.2016

Slavná pěvkyně Eva Urbanová si naplánovala Novoroční koncert v Plzni

Plzeň – Vstup do nového roku okoření plzeňským milovníkům vážné hudby a zejména opery česká sopránová hvězda Eva Urbanová. Její Novoroční koncert se uskuteční 5. ledna v Měšťanské besedě v Plzni.

14.11.2016

Plzeňské umělkyně vystavují v Rozhlasu

Plzeň - Plzeňská malířka Jana Vacková a její kolegyně a kamarádka, výtvarnice Marie Šedá Němejcová, uvedly v minulém týdnu svou novou výstavu 'Dvě Evy' v budově plzeňského Rozhlasu v Plzni na Borech.

14.11.2016

Animánie letos nabízí Lichožrouty a mnoho dalšího

Plzeň - Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou audiovizuální tvorby dětí a mládeže v České republice. V Plzni se letos od 17. do 22. listopadu koná pojedenácté.

12.11.2016

Nové knihy: Hájíčkova Dešťová hůl nebo vybrané Nepilovy pohádky

Plzeň – Genius loci jižních Čech je jedno z poznávacích znamení knih, pod nimiž je podepsán Jiří Hájíček.

12.11.2016

Cena Bohumila Polana patří Daniele Kovářové

Plzeň – Porota, která rozhodovala o udělení Ceny Bohumila Polana za rok 2015, ocenila detektivku.

10.11.2016

Juniorfest už prodal na sedm tisíc vstupenek. A to začíná až v pátek

Plzeňsko/Domažlicko – Sedm tisíc prodaných vstupenek a dvě přidané projekce, taková už je bilance Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest, který zatím ještě nezačal.

10.11.2016

Co dělat v noci 19. listopadu? Jít do divadla!

Plzeň - Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě, a to vždy třetí listopadovou sobotu.

9.11.2016

O Cenu Bohumila Polana se uchází devět autorů

Plzeň – Jedenáct knih od devíti autorů se uchází o Cenu Bohumila Polana za rok 2015. Ta bude udělena již tento pátek 11. listopadu v obřadní síni plzeňské radnice. Slavnostní podvečer začíná v 16 hod.

8.11.2016

SOUTĚŽ: Peter Dvorský v sobotu uvede operní hvězdy zítřka

Plzeň – Vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech se letos představí na scéně plzeňského Velkého divadla.

8.11.2016

SOUTĚŽ: Jana z Arku na hranici spěje k derniéře, divákům se líbí

Plzeň – Jedinečné scénické oratorium Jana z Arku na hranici (premiéra se konala letos v červnu) bude na Nové scéně Divadla J. K. Tyla v Plzni k vidění už jen pětkrát, a to 9., 15., a 23. listopadu a 1. a 8. prosince.

8.11.2016

Ludmila Peterková: Skrze klarinet předávám lásku k hudbě

Plzeň - Ludmila Peterková pravděpodobně nezapadá do představy o sólistovi, který pravidelně vystupuje s velkými symfonickými orchestry a je mistrem ve hře na svůj nástroj, v jejím případě klarinet. Usměvavá mladá žena, která v listopadu vystoupí na koncertech s Plzeňskou filharmonií, má mnohem širší záběr, a je více než zajímavou osobností.

7.11.2016

Diana Toniková ve Vanilkové džungli

Plzeň - Herečka Diana Toniková není plzeňskému divadelnímu publiku neznámá. Spolupracuje s festivalem Divadení léto pod plzeňským nebem a letos ji diváci mohli vidět v představení Don Quijote. V listopadu přijede do Plzně s one woman show Vanilková džungle.

7.11.2016

Archeologové odkrývají bojiště třicetileté války

V Národopisném muzeu Plzeňska ukazují výsledky svých výzkumů odborníci ze Západočeského muzea i Západočeské univerzity.

7.11.2016

V Divadle Pluto začne řádit falešný revizor

Plzeň – Pluto poprvé uvádí klasiku, komedii N. V. Gogola.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies