VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.10.2016

V Plzni se bude přednášet o sochaři Václavu Levém

Plzeň - Západočeská galerie v Plzni zve na pořad v rámci Festivalu duchovní kultury.

17.10.2016

Jaroslav Uhlíř připomene 40 let spolupráce se Svěrákem

Plzeň – Už 40 let spolu tvoří nejznámější česká hudební autorská dvojice Jaroslav Uhlíř – Zdeněk Svěrák. První jmenovaný si výročí připomíná, jak jinak, než koncertováním. Jubilejní výběr společných písniček dvojice představí i v Plzni na začátku listopadu. Vstupenky jsou stále v předprodeji.

16.10.2016

Svatopluk Schuller: Děti jsou úžasné publikum

Plzeň - Plzeňská filharmonie připravuje v říjnu koncerty ve všech svých abonentních řadách – dvou klasických, jedné věnované dětskému divákovi a také v řadě C, která je nazvána Mezi žánry a propojuje symfonický orchestr s neotřelými interprety a nápady. První koncert této cross-overové řady proběhne 27. října od 19:00 hod v prostorách DEPO2015 a jmenuje se Filharmonický bedekr.

15.10.2016

Plzeňská filharmonie se chystá k prvnímu koncertu v Novém divadle

Plzeň – Plzeňská filharmonie se ve čtvrtek 20. října chystá poprvé ve své historii odehrát koncert v rámci abonentní řady v prostorách Nové scény Divadla J. K. Tyla v Plznii.

15.10.2016

Mladé operní hvězdy zpívají v plzeňském Oněginovi

Plzeň – „Ano, do muže, jako je Oněgin, bych se zamilovala," říká Katrin Targo, estonská sopranistka, která v Plzni nastudovala Taťánu v opeře Evžen Oněgin. Premiéra je dnes na programu Velkého divadla.

15.10.2016

Jiří Langmajer tají před Adélou Gondíkovou vztah se studentkou

Plzeň – Velkou oblibu u diváků si získaly konverzační komedie, které přiváží do Měšťanské besedy hostující divadelní soubory.

14.10.2016

Mladí fimaři, přihlašte svá díla do naší soutěže, vyzývá Juniorfest

Plzeňsko/Domažlicko – Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest vyhlašuje filmovou soutěž pro děti a mládež ve věku od 12 do 18 let.

14.10.2016

Masné krámy přivítají dvě známé herečky

Plzeň – Na dvě skvělé herečky, které byly ještě před nedávnem členkami činohry Divadla J. K. Tyla v Plzni, se mohou těšit návštěvníci plzeňské výstavní síně Masné krámy ve středu 19. října od 17 hodin.

14.10.2016

V neděli končí výstava, která představuje mimořádnou knižní kolekci

Plzeň - Moderní knižní kultura ze sbírek Muzea umění v Olomouci umístěná ve výstavní síni „13" Západočeské galerie v Plzni končí v neděli 16. října. Ještě o víkendu tedy mají návštěvníci možnost vidět, jak se měnila kniha s nástupem secese, symbolismu, surrealismu nebo funkcionalismu i v 2. polovině 20. století a jak se z ní stalo svébytné umělecké dílo.

13.10.2016

SOUTĚŽ: Hrajte o vstupenky na Klíče na neděli, hrají se v Měšťanské besedě

Plzeň – Pražská Divadelní společnost Háta je už několik let pravidelným hostem plzeňské Měšťanské besedy. V neděli 16. října od 19 hod. v ní uvede jednu ze svých novějších věcí, i když půjde o hru Plzeňanům důvěrně známou, vždyť Klíče na neděli měli světovou premiéru v Plzni.

12.10.2016

Soutěžte o vstupenky do divadla, hrají se Úklady a láska

Plzeň – Deník ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla (DJKT) v Plzni připravil pro své čtenáře soutěž na představení Úklady a láska, jež je na programu Velkého divadla v pátek 14. října od 19 hod.

10.10.2016

Oněgin je o nás, říká před plzeňskou premiérou mladý Kanaďan

Plzeň - Čajkovského Evžen Oněgin patří k nejslavnějším operám romantismu. Libreto, vycházející z kultovního románu A. S. Puškina, líčí velkolepý příběh plný emocí a životních zvratů. Nová inscenace Divadla J. K. Tyla (DJKT) v Plzni, která bude v premiéře uvedena 15. října ve Velkém divadle, je obsazena vycházejícími hvězdami světové operní scény.

10.10.2016

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na Evu a Vaška, zahrají a zazpívají v Besedě

Plzeň – Měšťanská beseda zve na taneční zábavu s populární dvojcí muzikantů Evou a Vaškem. Vystoupí v pátek 14. října v Měšťanské besedě.

9.10.2016

Dan Bárta: V Plzni jsem strávil podstatné roky své mladosti

Plzeň - Západočeské univerzitě a jejím studentům zahraje k narozeninám zpěvák, který v Plzni začínal svou hudební kariéru.

8.10.2016

OBRAZEM: Tomáš Klus se po roce vrátil na pódia, přijel i do Pekla

Plzeň - Písničkář se po koncertní pauze vrátil v rámci Recyklus Tour před své fanoušky, do západočeské metropole dorazil s více než dvouhodinovým programem a novým singlem Dobré ráno.

6.10.2016

Axmannovi Lazaři v Galerii města Plzně

Plzeň - Plzeň a svět je název volného cyklu, v němž Galerie města Plzně (GA/MP) představuje umělce spjaté s Plzní.

6.10.2016

Hit Nic není nastálo zazní v Plzni v podání dvou zpěváků

Plzeň – V plzeňské Papírně je v pátek na programu dvojkoncert Davida Kollera a Bena Cristovaa.

6.10.2016

SOUTĚŽ: Táta je one man show o nevyspání, hraje se v Besedě

Plzeň – Do plzeňské Měšťanské besedy se za pár dní opět vrátí oblíbená one man show se slovenským hercem Romanem Pomajbo.

5.10.2016

Školáci, Alfa vás pozve na Cestu do středu země

Plzeň - V plzeňském Divadle Alfa vrcholí na přelomu měsíců září a října zkoušky nové hry. Cesta do středu Země (sopouchem Milešovky) má premiéru 10. října.

4.10.2016

Oceán zahájí koncertní šňůru v Plzni

Plzeň – Přijďte si zavzpomínat i poslechnout nové písničky, zve na čtvrtek do plzeňského klubu Kalikovák legendární kapela.

4.10.2016

Zpíváte rádi? Karaoke night je vaší pěveckou šancí

Plzeň – Jaké to je zpívat na pódiu před publikem a porotou složenou z profesionálních muzikantů? Ukažte, co v sobě máte, a chopte se tak velké pěvecké šance, která na vás čeká v úterý na akci Karaoke night, která se uskuteční od 18 hodin v plzeňském hudebním klubu House of Blues.

3.10.2016

Juniorfest uvede v předpremiéře dvojku Anděla Páně

Domažlicko a Plzeňsko – Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež se koná v pěti městech v polovině listopadu a nabídne exkluzivní projekce.

2.10.2016

Západočeské muzeum připomíná tradici umělecké knižní vazby

Plzeň - Knihy vázané v kůži, dřevě, lepence, zdobené krajkou či plexisklem nebo malovaným plátnem, obvyklých i miniaturních rozměrů jsou od poloviny září do 20. listopadu k vidění v druhém patře hlavní budovy Západočeského muzea (ZČM) v Plzni.

30.9.2016

Taneční muzikál Freddie podpoří Nadační fond Pozitivní život

Plzeň – Repríza inscenace plzeňského Divadla J. K. Tyla v Plzni Freddie – The King of Queen bude v neděli 2. října věnována prevenci a boji proti AIDS.

27.9.2016

Jazz bez hranic zve na melodie, které zněly v roce 1966

Plzeň – Z Ameriky do Plzně přijedou slavní jazzmani. Spolu se členy jazzové sekce Českého národního symfonického orchestru zahrají melodie, které v roce 1966 hrál slavný Buddy Rich Big Band, pojmenovaný po svém kapelníkovi a jazzovém bubeníkovi Buddy Richovi, jenž vynikal virtuózní technikou, silou a rychlostí.

27.9.2016

Plzeň udělila umělecké ceny za mimořádný rok 2015

Plzeň – Minulý týden město Plzeň udělilo své umělecké ceny za mimořádné kulturní události, které se odehrály loni, kdy byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

26.9.2016

Procházka se vrátí s Klíči na neděli do Besedy

Plzeň – Plzeňskou zájezdní scénou pražské Divadelní společnosti Háta je už několik let Měšťanská beseda. Háta v ní představila už zhruba desítku svých komedií.

24.9.2016

Nejlepší jazzový bubeník světa Cobham zahraje v listopadu v Plzni

Plzeň – Billy Cobham hrál na bicí už v roce 1953 a pořád ho muzika baví, což předvede v listopadu v Měšťanské besedě.

23.9.2016

Plzeň je tvořivá, přijďte na Víkend otevřených ateliérů 24. a 25. září

Plzeň – Kdo má rád výtvarné umění, přijde si na své zítra a v neděli. V Plzni a blízkém okolí se poprvé návštěvníkům na dvě odpoledne otevřou dveře ateliérů výtvarných umělců, některé galerie a výtvarné školy – místa, kde umění vzniká nebo se vystavuje.

22.9.2016

Svatojánský festival skončí v sobotu v Kladrubech

Kladruby – Plzeňský rodák a kytarový virtuos Lubomír Brabec zakončí v sobotu 24. září v 17 hod. v kostele Nanebevzetí Panny Marie v klášteře Kladruby letošní ročník Svatojánského hudebního festivalu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies