VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

7.1.2017

Vltava naplánovala poslední narozeninový koncert do Plzně

Plzeň – V uplynulém roce slavila 30. výročí svého vzniku. Ještě letos ale chybí kapele s poetickým názvem a ještě poetičtějšími texty Vltava odehrát z narozeninového turné dva koncerty. Úplně poslední se uskuteční 1. února v Měšťanské besedě v Plzni.

6.1.2017

Netradičně: Strindbergova Slečna Julie jako balet

Plzeň – První premiéra roku 2017 bude v Divadle J. K. Tyla (DJKT) v Plzni baletní a velmi netradiční.

5.1.2017

Mladinka oslavila třicítku a vydala album

Plzeň - Už třicet let zhruba šedesátka dětí chodí každý týden co týden na tréninky, kde se učí lidové tance i písničky. Dětský folklorní soubor Mladinka byl založen před třiceti lety. V roce 1986 si však ještě říkal Škodováček.

4.1.2017

Muzeum otevřelo dvě nové výstavy a zve školáky na paleontologický výlet

Plzeň - Západočeské muzeum v Plzni představuje čínské textilie, stavebnici Merkur a od ledna zve na Paleontologii naživo.

4.1.2017

Pětadvacátý ročník cen Žebřík je tu. Vyhlášení bude moderovat Kohák a Pazderková

Plzeň - Hudební ceny Žebřík právě vkročily už do 25. roku své existence.

3.1.2017

Dva kamarádi se vydali podél řeky Křemelné

Šumava - Dva staří kamarádi se vydali proti proudu řeky Křemelné a vznikla z toho fotografická publikace Šumava – Křemelná s podtitulem Nedostupná krása opuštěné řeky.

2.1.2017

V Parkhotelu vzpomenou na krále swingu

Plzeň - Sinatrology je název koncertu, který se 5. ledna uskuteční v Parkhotelu v Plzni.

2.1.2017

Dvě ženy spojené s Plzní vystoupí v Měšťanské besedě

Plzeň - Měšťanská beseda pozvala v lednu do Plzně dvě ženy, jež jsou sice zpěvačkami rozdílných žánrů, ale spojuje je Plzeň. Obě v tomto městě začínaly své umělecké kariéry.

31.12.2016

Jan Holík si občas říká: Ty vole, máš skvělou práci!

Plzeň - Herec a plzeňský rodák Jan Holík už tři roky pendluje mezi Prahou, kde žije i natáčí filmy a televizní seriály, a Plzní, kam přesunul své divadelní aktivity.

25.12.2016

Od beatových začátků po dnešek: Sourozenci Ulrychovi zahrají v Besedě

Plzeň – Hana a Petr Ulrychovi letos oslaví již 52 let umělecké činnosti, 42 let Javorů a 7 let Javory beatu. Tato skvělá čísla si zaslouží i skvělý koncert, a proto si nenechte ujít jejich únorový koncert v Měšťanské besedě. Na společném koncertu totiž uslyšíte to podstatné z celé „ulrychovské" hudební historie. Od beatových začátků až po nejnovější písničky.

24.12.2016

Kulturní tipy Deníku: Kam vyrazit během Vánoc?

Plzeň - Šimpanzi mají v zoo nový pavilon, muzikant a kapelník Ota Heller bude opět hrát z věže katedrály sv. Bartoloměje.

23.12.2016

Lednová Kultura vyjde v úterý 27. prosince

Plzeň/Rokycany – Přehled kulturních a společenských akcí v prvním měsíci roku 2017 bude součástí Deníku.

21.12.2016

SOUTĚŽ: Silvestrovský electroswing v Pekle

Plzeň – V plzeňském Pekle se už usídlil electroswing. Večery plné muziky,tance a dobového oblečení se v tomto kulturním domě konají za velkého zájmu tancechtivých párů několikrát do roka, je tedy logické, že electroswingová zábava nebude chybět ani poslední den tohoto roku.

20.12.2016

V Plzni zahraje autor hudby k Bathory

Plzeň – V plzeňské Velké synagoze se tuto středu od 19 hodin uskuteční koncert slovenského zpěváka a multiinstrumentalisty Martina Tesáka, který vystupuje pod uměleckým pseudonymem Maok.

19.12.2016

Legendární vousáči ZZ Top přijedou do Plzně

Plzeň – Legendární trojce muzikantů, z nichž dva mají plnovous a jeden knírek a říkají si už téměř sedmačty-řicet let ZZ Top, vystoupí v příštím roce v Plzni.

19.12.2016

SOUTĚŽ: Zdeněk Raboch zve na Oldies but Goldies do plzeňského Parkhotelu

Plzeň – Diskotéka Oldies but Goldies patří v Plzni v vánočním akcím s velmi dlouhou tradicí. Letos se koná už po sedmatřicáté. V posledních letech se usídlila v Parkhotelu v Plzni na Borech, a tak se i letos právě tam sejdou večer na První svátek vánoční 25. prosince všichni milovníci starých ale zlatých hitů.

16.12.2016

Největší sběratel Merkuru na světě vystavuje v Západočeském muzeu

Plzeň – Jedny z nejhezších exponátů zapůjčil do Plzně ze své sbírky stavebnice Merkur Jiří Mládek z Kyškovic u Roudnice nad Labem.

15.12.2016

SOUTĚŽ: V rodné Plzni vystoupí legendární Jiří Suchý, vyhrajte vstupenky

Plzeň – Jedna z velkých osobností české kultury, Jiří Suchý, se představí v neděli 18. prosince v Měšťanské besedě v Plzni za doprovodu orchestru divadla Semafor pod vedením Jiřího Svobody.

14.12.2016

Plzeň hrála a hraje, připomíná kalendář

Plzeň – Kalendář na rok 2017 připomíná, že Plzeň je město zaslíbené hudbě jazzové, rockové i popové.

14.12.2016

Plzeňské filharmonii je už sedmdesát let

Plzeň – V roce 1946 vznikl Plzeňský rozhlasový orchestr, na jeho odkaz filharmonie navazuje.

13.12.2016

V Divadle Alfa se napraví dva velcí zlobilové – Kosprd a Telecí

Plzeň – Podle spisovatelky a scenáristky Evy Papouškové jsou školková léta dětí ta nejkrásnější. Na toto období své dcery začala vzpomínat před lety, když její potomek odletěl studovat univerzitu do zahraničí.

13.12.2016

Zlatá struna znovu vábila kytarové naděje

Plzeň – Bolevecká sokolovna hostila již 19. ročník muzikantské soutěže.

12.12.2016

Herecká setkání budou ve znamení Kikinčuků

Plzeň – Vánoční atmosféru a plno humoru i písniček slibují organizátoři posledních letošních Hereckých setkání. Pořad Západočeské galerie v Plzni se uskuteční ve čtvrtek od 18 hodin ve výstavní síni Masné krámy a jeho protagonisty budou členové herecké rodiny Kikinčuků.

12.12.2016

Galerie zve na Herecká setkání

Plzeň - Neuvěřitelných 16 let už chodí diváci do Západočeské galerie v Plzni na pořad Herecká setkání, který přináší besedy se známými plzeňskými herci plné humoru a hudby.

12.12.2016

Divadlo Alfa ohlašuje Kosprda a Telecí

Plzeň - Premiéru nejen pro děti z mateřských škol připravuje na 16. prosince plzeňské Divadlo Alfa. A bude to ze života.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

10.12.2016

Jiří Bezděk: K symfonii jsem usedal s pokorou

Plzeň – Konec roku je jistě pro mnohé dobou ohlédnutí se a bilancování. Ne každý může říci: „Letos se mi povedlo dokončit symfonii, kterou nastudoval velký renomovaný orchestr."

9.12.2016

Plzeň si připomene Loosovy narozeniny

Plzeň – Jak vypadal souboj mezi otcem moderní architektury Adolfem Loosem a spisovatelem Peterem Altenbergem o srdce jedné ženy? Jak se Peter Altenberg vyrovnával s faktem, že jeho 'objevy' ze světa něžného pohlaví nezřídka končily v Loosově náručí?

9.12.2016

Stašová přijede do Besedy se svou vysněnou rolí oscarové herečky

Plzeň – Vášeň, smích, pláč i nečekané zvraty. To vše slibuje divadelní hra o vztahu italské herečky Anny Magnani a amerického dramatika Tennessee Wiliamse Řím-ské noci. V českém provedení ji navíc koření vynikající herecké výkony Simony Stašové a Oldřicha Víznera. Spa-lující atmosféru Říma budete moci nasát v březnu v Plzni v Měšťanské besedě. Vstupenky už míří do prodeje.

6.12.2016

100 zvířat a jeden krokodýl v depu

Plzeň - Pětatřiceticentimetrový krokodýl čelnatý se 8. prosince vypraví na výlet z plzeňské Akvatery do areálu DEPO2015.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies