VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

4.3.2017

Festival světla BLIK BLIK ozáří Roudnou a centrum

Plzeň - Plzeň se 17. a 18. března už potřetí stane dějištěm festivalu světla. Osmnáct instalací akce BLIK BLIK se letos objeví především na Roudné, ale také v centru města.

3.3.2017

Nový Pařížský život uvedou účinkující ze starého

Plzeň – Lehkost a šarm francouzských komedií, hudbu perlící jako šampaňské.

3.3.2017

Smetanovské dny byly zahájeny

Plzeň - Ve čtvrtek odpoledne se v Plzni konal pietní akt u pomníků Bedřicha Smetany a jeho o dvaadvacet let staršího bratrance Josefa Františka Smetany.

2.3.2017

Muzikálové jaro na Nové scéně: koncerty, setkání, konkurzy

Plzeň - První koncert z cyklu Jsme muzikál! s hosty Evou Pilarovou a Janem Cinou za účasti členů muzikálového souboru DJKT byl na programu Nové scény už v únoru, avšak muzikálové jaro na plzeňské scéně pokračuje nejen druhým koncertem z cyklu Jsme muzikál!, na němž 23. března na Nové scéně jako hosté vystoupí Leona Machálková a Tomáš Savka.

2.3.2017

Pavlu Klečkovi přineslo první setkání s Macbethem úspěch

Přestože má letos padesátiletý basbarytonista Pavel Klečka ve svém repertoáru na šest desítek operních i operetních rolí, s Macbethem se poprvé setkal loni v Plzni.

2.3.2017

Plzeňský baletní souboj o Thálie

Plzeň - V Tháliích nyní vlastně probíhá plzeňský baletní souboj. Nominováni jsou dva tanečníci, jejichž výkony na prknech Divadla J. K. Tyla (DJKT) zaujaly odbornou porotu. Adam Zvonař si nominaci vysloužil rolí Prince v Labutímjezeře. Podle poroty má pro Prince ty nejlepší předpoklady a i ty nejnáročnější prvky provádí s obdivuhodnou čistotou.

1.3.2017

Smetanovské dny začínají

Plzeň - U pomníků Bedřicha Smetany a Josefa Františka Smetany v plzeňském sadovém okruhu se 2. března v 15 hodin koná pietní akt, jímž budou zahájeny letošní Smetanovské dny.

1.3.2017

Mládek jede na Žebřík

Plzeň - Návštěvníci slavnostního vyhlášení ankety Žebřík, které proběhne 10. března, se mohou těšit na vystoupení známého hudebníka.

1.3.2017

Nechte se provést Dvěma světy

Plzeň – Anna Plešmídová spolu se svou dcerou Majou Nec-kářovou vystavuje v plzeňské Galerii Jiřího Trnky na náměstí Republiky.

28.2.2017

Daniel Landa představí v Alfě svou knihu

Plzeň - „Zahraju při autorském čtení i dost písní," vzkazuje v předstihu zpěvák, který 14. března přiveze do Alfy v Plzni na Americké třídě svou, loni vydanou, knihu Všeník. Vznikla během pobytu na ostrově Bali.

27.2.2017

Jeden z nejlepších revivalů Beatles přiveze hity všech období

Plzeň – Beatlemánie se opět valí do Měšťanské besedy. Na konci března tam vystoupí jedna z nejlepších revivalových kapel světa hrající hudbu legendárních Brouků – košičtí The Backwards. A jak parta muzikantů, kteří nejenže jako Brouci hrají, ale i vypadají, zažila na vlastní kůži; běsnění kolem Beatles neskončilo ani po více než 40 letech od jejich rozpadu.

24.2.2017

SOUTĚŽ: Vyhrajte knihu básní

Plzeň – „Čtvrtá kniha básní už je určitě poslední," říká básník Tomáš Tajchner, který právě vydal sbírku Písně pro Nenu.

24.2.2017

V pondělí vyjde březnová Kultura

Plzeň – V pondělí 27. února bude součástí Plzeňského a Rokycanského deníku přehled kulturních a společenských akcí, které se v březnu konají na Plzeňsku a Rokycansku.

24.2.2017

Zranění ani náročnost představení Simoně Stašové nevzaly radost z Římských nocí

Plzeň – Už téměř 350 repríz hry Římské noci odehrála v uplynulých deseti letech herečka Simona STAŠOVÁ.

23.2.2017

Gazdina roba v plzeňském Divadle Alfa je divoká a sází na velkou lásku

Plzeň – Mobily nesvítily. Tak podle tohoto faktu dnes tvůrci hodnotí, zda se jim povedlo představení proteenegery.

23.2.2017

Smetanovské dny: 23. února začíná sympozium, 2. března hudební program

Plzeň – Smetanovské dny se konají v Plzni po sedmatřicáté a jsou unikátní svým rozsahem. Patří k nim nejen hudba různých žánrů, uvedení oper, ale také výstavy, odborné sympozium a kon-ference či autorská čtení.

23.2.2017

Tři sestry ve Velkém divadle. Soutěžte o vstupenky

Plzeň – Čechovovy Tři sestry měly ve Velkém divadle premiéru tento měsíc, naši čtenáři se mohou na horkou novinku vypravit v úterý 28. února. Pokud však uspějí v naší soutěži.

21.2.2017

Stanislav Bukovský o malíři i hrdinovi Vladimíru V. Modrém

Plzeň - Letos v lednu uplynulo sto deset let od narození malíře Vladimíra V. Modrého (nar. 15. 1. 1907 v Plzni–Radčicích, zemřel 6. května 1976), významného umělce i statečného člověka, který je neodmyslitelně spjat s Plzní.

20.2.2017

Ben Williams zahraje v Plzni sólo od Nirvany, Prince i melodie oceněné Grammy

Plzeň – Měšťanská beseda v Plzni už jednoznačně patří k místům, kde se v Čechách konají nejvýznamnější jazzové koncerty. Jedním z letošních důkazů bude zcela určitě i koncert držitele ceny Grammy a mimořádně talentovaného amerického basisty a skladatele Bena Williamse.

20.2.2017

Přední české umělkyně připomenou božskou Emu Destinnovou

Plzeň – Královna zpěvu Ema Destinnová – to je název hudebně-literárního projektu věnovanému umělkyni, která jako první česká operní pěvkyně dosáhla světového věhlasu. Před rokem ho společně připravily mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová, klavíristka Ladislava Vondráčková a herečka Barbora Kodetová. V polovině května ho představí i plzeňskému publiku.

20.2.2017

Jiří Korn zazpívá na krajském plese

Plzeň - Plesová sezona v únoru vrcholí. Plzeňský kraj pořádá svůj reprezentační ples v sobotu 25. ú-nora v Parkhotelu Plzeň a jeho hosté se mohou těšit, že jim k tanci i poslechu zazpívá Jiří Korn.

20.2.2017

Kenny Garrett hrál s Davisem, nyní míří do Plzně

Plzeň - Kenny Garret je americký postbopový saxofonista a flétnista, spoluhráč Milese Davise a jeden z nejlepších jazzmanů své generace. Jeho hvězdná kariéra trvá už více než třicet let. A letos poprvé vystoupí v Plzni.

17.2.2017

Ivánek zavolá kamarádovi z haly Lokomotiva. Předplatitelé mohou jít zdarma

Plzeň – Petr Čtvrtníček napsal hru Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském fotbalovém svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel.

12.2.2017

Plzeň plesala a rozdávala ceny. Jednu z nich si odnesl houslista Kryštof Kohout

Plzeň – Cena Plzeňský Orfeus už je u svého majitele. Na pátečním plesu Nadace 700 let města Plzně jej získal úspěšný houslista Kryštof Kohout, který je mimo jiné držitelem cen Plzeňský Orfeus junior za roky 2011, 2012 a 2013.

11.2.2017

Nové přírůstky v knihovnách

Plzeň – Pokud plánujete, že vaše dítě zkusí příjimačky na víceleté gymnázium, určitě se vám bude hodit novinka z fondu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje (SVK PK) s názvem Testy 2017 pro žáky 5. a 7. tříd ZŠ z českého jazyka autorek Petry Adámkové, Martiny Jirčíkové a Gabriely Sittové.

10.2.2017

Tři sestry ze 'sekáče'

Plzeň – Počtvrté míří do Plzně divadelní klasika. Čechovovy Tři sestry se ve městě hrály už v roce 1912, pak roku 1949 a 1980.

10.2.2017

Bavorské děti češtinu pilují v Plzni. Navštěvují i divadlo

Plzeň - Už přes 3000 dětí ze sousedního Bavorska navštívilo od roku 2011 Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Do Plzně vyrážejí děti pravidelně se svými učiteli českého jazyka, češtinu si totiž mohou na základní škole vybrat jako volitelný předmět.

9.2.2017

Soutěž: V Besedě opět bude Táta. Vyhrajte vstupenky

Plzeň – Slovenský herec Roman Pomajbo objíždí již třetím rokem Českou republiku s one man show Táta.

7.2.2017

SOUTĚŽ: Sen noci svatojánské na Nové scéně

Plzeň - Deník ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni připravil pro své čtenáře soutěž o vstupenky na středeční představení.

6.2.2017

Jsme muzikál! vzkřiknou společně se členy DJKT Eva Pilarová a Jan Cina

Plzeň - Dva zpěváky rozdílných generací svede na jedno pódium nový koncertní projekt Divadla J. K. Tyla v Plzni – Jsme muzikál! Známé melodie na něm zazpívají 18. února na Nové scéně Eva Pilarová a Jan Cina.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies