VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

25.12.2016

Od beatových začátků po dnešek: Sourozenci Ulrychovi zahrají v Besedě

Plzeň – Hana a Petr Ulrychovi letos oslaví již 52 let umělecké činnosti, 42 let Javorů a 7 let Javory beatu. Tato skvělá čísla si zaslouží i skvělý koncert, a proto si nenechte ujít jejich únorový koncert v Měšťanské besedě. Na společném koncertu totiž uslyšíte to podstatné z celé „ulrychovské" hudební historie. Od beatových začátků až po nejnovější písničky.

24.12.2016

Kulturní tipy Deníku: Kam vyrazit během Vánoc?

Plzeň - Šimpanzi mají v zoo nový pavilon, muzikant a kapelník Ota Heller bude opět hrát z věže katedrály sv. Bartoloměje.

23.12.2016

Lednová Kultura vyjde v úterý 27. prosince

Plzeň/Rokycany – Přehled kulturních a společenských akcí v prvním měsíci roku 2017 bude součástí Deníku.

21.12.2016

SOUTĚŽ: Silvestrovský electroswing v Pekle

Plzeň – V plzeňském Pekle se už usídlil electroswing. Večery plné muziky,tance a dobového oblečení se v tomto kulturním domě konají za velkého zájmu tancechtivých párů několikrát do roka, je tedy logické, že electroswingová zábava nebude chybět ani poslední den tohoto roku.

20.12.2016

V Plzni zahraje autor hudby k Bathory

Plzeň – V plzeňské Velké synagoze se tuto středu od 19 hodin uskuteční koncert slovenského zpěváka a multiinstrumentalisty Martina Tesáka, který vystupuje pod uměleckým pseudonymem Maok.

19.12.2016

Legendární vousáči ZZ Top přijedou do Plzně

Plzeň – Legendární trojce muzikantů, z nichž dva mají plnovous a jeden knírek a říkají si už téměř sedmačty-řicet let ZZ Top, vystoupí v příštím roce v Plzni.

19.12.2016

SOUTĚŽ: Zdeněk Raboch zve na Oldies but Goldies do plzeňského Parkhotelu

Plzeň – Diskotéka Oldies but Goldies patří v Plzni v vánočním akcím s velmi dlouhou tradicí. Letos se koná už po sedmatřicáté. V posledních letech se usídlila v Parkhotelu v Plzni na Borech, a tak se i letos právě tam sejdou večer na První svátek vánoční 25. prosince všichni milovníci starých ale zlatých hitů.

16.12.2016

Největší sběratel Merkuru na světě vystavuje v Západočeském muzeu

Plzeň – Jedny z nejhezších exponátů zapůjčil do Plzně ze své sbírky stavebnice Merkur Jiří Mládek z Kyškovic u Roudnice nad Labem.

15.12.2016

SOUTĚŽ: V rodné Plzni vystoupí legendární Jiří Suchý, vyhrajte vstupenky

Plzeň – Jedna z velkých osobností české kultury, Jiří Suchý, se představí v neděli 18. prosince v Měšťanské besedě v Plzni za doprovodu orchestru divadla Semafor pod vedením Jiřího Svobody.

14.12.2016

Plzeň hrála a hraje, připomíná kalendář

Plzeň – Kalendář na rok 2017 připomíná, že Plzeň je město zaslíbené hudbě jazzové, rockové i popové.

14.12.2016

Plzeňské filharmonii je už sedmdesát let

Plzeň – V roce 1946 vznikl Plzeňský rozhlasový orchestr, na jeho odkaz filharmonie navazuje.

13.12.2016

V Divadle Alfa se napraví dva velcí zlobilové – Kosprd a Telecí

Plzeň – Podle spisovatelky a scenáristky Evy Papouškové jsou školková léta dětí ta nejkrásnější. Na toto období své dcery začala vzpomínat před lety, když její potomek odletěl studovat univerzitu do zahraničí.

13.12.2016

Zlatá struna znovu vábila kytarové naděje

Plzeň – Bolevecká sokolovna hostila již 19. ročník muzikantské soutěže.

12.12.2016

Herecká setkání budou ve znamení Kikinčuků

Plzeň – Vánoční atmosféru a plno humoru i písniček slibují organizátoři posledních letošních Hereckých setkání. Pořad Západočeské galerie v Plzni se uskuteční ve čtvrtek od 18 hodin ve výstavní síni Masné krámy a jeho protagonisty budou členové herecké rodiny Kikinčuků.

12.12.2016

Galerie zve na Herecká setkání

Plzeň - Neuvěřitelných 16 let už chodí diváci do Západočeské galerie v Plzni na pořad Herecká setkání, který přináší besedy se známými plzeňskými herci plné humoru a hudby.

12.12.2016

Divadlo Alfa ohlašuje Kosprda a Telecí

Plzeň - Premiéru nejen pro děti z mateřských škol připravuje na 16. prosince plzeňské Divadlo Alfa. A bude to ze života.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

10.12.2016

Jiří Bezděk: K symfonii jsem usedal s pokorou

Plzeň – Konec roku je jistě pro mnohé dobou ohlédnutí se a bilancování. Ne každý může říci: „Letos se mi povedlo dokončit symfonii, kterou nastudoval velký renomovaný orchestr."

9.12.2016

Plzeň si připomene Loosovy narozeniny

Plzeň – Jak vypadal souboj mezi otcem moderní architektury Adolfem Loosem a spisovatelem Peterem Altenbergem o srdce jedné ženy? Jak se Peter Altenberg vyrovnával s faktem, že jeho 'objevy' ze světa něžného pohlaví nezřídka končily v Loosově náručí?

9.12.2016

Stašová přijede do Besedy se svou vysněnou rolí oscarové herečky

Plzeň – Vášeň, smích, pláč i nečekané zvraty. To vše slibuje divadelní hra o vztahu italské herečky Anny Magnani a amerického dramatika Tennessee Wiliamse Řím-ské noci. V českém provedení ji navíc koření vynikající herecké výkony Simony Stašové a Oldřicha Víznera. Spa-lující atmosféru Říma budete moci nasát v březnu v Plzni v Měšťanské besedě. Vstupenky už míří do prodeje.

6.12.2016

100 zvířat a jeden krokodýl v depu

Plzeň - Pětatřiceticentimetrový krokodýl čelnatý se 8. prosince vypraví na výlet z plzeňské Akvatery do areálu DEPO2015.

6.12.2016

Vila Verdi ve Velkém divadle. Vyhrajte vstupenky

Plzeň – Zavítejte do Vily Verdi a seznamte se s jejími obyvateli, zve činoherní soubor Divadla J. K. Tyla v Plzni.

5.12.2016

Hana Hložková tráví každé Vánoce s Rybovou mší

Plzeň - Posledním koncertem v končícím roce se v prosinci představí svému publiku Plzeňská filharmonie. Ve čtvrtek 8. prosince od 19 hodin zazní v Měšťanské besedě Sinfonia č. 4 F dur Jiřího Antonína Bendy, Il serpente di bronzo Jana Dismase Zelenky a především pak Česká mše vánoční Hej mistře Jakuba Jana Ryby.

2.12.2016

Oldies s Březinou i Rabochem

Plzeň - Plzeňští DJové zvou v prosinci vždy na večery plné nostalgie. Klasické Oldies but Goldies Zdeňka Rabocha a spol nebo Vánoční oldies Petra Březiny jsou naplánovány až na 25. prosince.

2.12.2016

Jiří Sláma a AVIK vydávají hudbu i mluvené slovo 25 let a představují novinky

Plzeň - Nakladatelství a vydavatelství AVIK (audio, video, kino) letos oslavil čtvrt století.

2.12.2016

V Galerii města Plzně se představila hororová výstava

Plzeň – Život je bolestný a přináší zklamání je nepříliš optimistický název výstavy, která má velký potenciál nalákat do Galerie města Plzně na přelomu roku mnoho nových návštěvníků, především těch, které láká temná atmosféra, démoni či chaos.

2.12.2016

Bob a Bobek se vypraví do divadla

Plzeň – Známý večerníček Králíci z klobouku získává svou plzeňskou divadelní podobu. Dnes přípravy představení Bob a Bobek vyvrcholí druhou generální zkouškou.

2.12.2016

FOTO: Příchovice vystavují desítky betlémů

Příchovice - Před čtyřmi dny začala a až 6. ledna skončí v zasedací místnosti Obecního úřadu Příchovice výstava několika desítek betlémů.

1.12.2016

Detektivka Mrtvá z golfového hřiště má Cenu Bohumila Polana

Plzeň - Středisko západočeských spisovatelů vyhlašuje od roku 2000 Cenu Bohumila Polana. Za rok 2015 ji získala advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. U poroty uspěla s detektivkou Mrtvá z golfového hřiště.

1.12.2016

Plzeň ocenila balet. Vyznamenala doyena Jiřího Žaluda i šéfa Jiřího Pokorného

Plzeň - Baletní soubor Divadla J. K. Tyla (DJKT) v Plzni patří mezi špičkové mezinárodní soubory a jako jediný v republice uvádí čtyři premiéry do roka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení