VYBERTE SI REGION

Kultura

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

V pondělí 25. července 
vyjde srpnová Kultura

Plzeň, Rokycany – Kompletní přehled kulturních
a společenských akcí, které se v srpnu konají na Plzeňsku a Rokycansku bude součástí vydání Plzeňského a Rokycanského deníku
v pondělí 25. července.

Rudy Linka: Bude hezky, přijďte na jazz do Domažlic

Plzeň – V pondělí zněl jazz na náměstí Republiky v Plzni, v úterý večer jazzoví hudebníci vystoupí v Domažlicích. Dva koncerty na západě Čech uzavírají letošní jedenáctý ročník festivalu Bohemia Jazz Fest, který od roku 2006 pořádá oceňovaný jazzový kytarista Rudy Linka.

Jiří Pavlica a Vlasta Redl spolu 
po 20 letech koncertují, v říjnu budou v Plzni

Plzeň – Na přelomu 80. a 90. let bylo jejich spojení na československé hudební scéně pravým zjevením. Moravská cimbálovka Hradišťan s Jiřím Pavlicou a folkrockový AG Flek Vlasty Redla na jednom pódiu byly v podstatě prvním uskupením hrajícím za velkého zájmu publika world music. Přes nevoli posluchačů i pořadatelů ale v roce 1994 jejich spolupráce skončila. Obnovila se až loni, po dlouhých 21 letech.

Zdeněk Izer připravil poprvé one man show. Přijede s Autokolektivem

Plzeň – Vzrůstem malý muž, ale s velkým smyslem pro humor a ironii Zdeněk Izer představil na konci dubna svoji novou šou. Její název Autokolektiv neznamená, že se vtipy, scénky či písničkové imitace točí kolem aut či motorismu. Název tají skutečnost, že v novém pořadu je bavič sám sobě kolektivem, neboli se jedná o kolektiv jedné osoby. Vůbec poprvé totiž Izer vystupuje v celém pořadu sám. V Plzni představí novinku koncem září.

Lochotínské Filmové noci lákají tento týden na Zootropolis nebo Bídníky

Plzeň – Bez kalhot XXL, Setkání v červenci, Bohové Egypta, Bídníci, Zootropolis: Město zvířat, Dvojníci a REVENANT Zmrtvýchvstání – takový je program Filmových nocí na tento týden.

Živou ulici zahajují tři dny plné divadla

Plzeň – Kulturní předkrm láká na hlavní program, který vypukne v srpnu.

Živou ulici zahájí v Plzni pouliční divadlo, hrát se bude i v Mlýnské strouze

Plzeň – Multižánrový festival Živá ulice už tradičně začne divadelním blokem Za dveřmi je… divadlo. Pátý ročník tohoto festivalu odstartuje v DEPO2015 a následně se přesune do Mlýnské strouhy.

V amfiteátru zazní slavná Aida. Se zvířaty a ohromným komparsem

Plzeň – V pátek večer v plzeňském amfiteátru zazní Verdiho opera ve velkolepém pojetí.

OBRAZEM: Španělský rytíř přijede ke Zvonu. Vstupenky rychle mizí

Plzeň - Generálka v kostýmech byla v úterý večer, v pátek plzeňského Dona Quijota čeká předpremiéra, v sobotu slavnostní premiéra a pak deset červencových repríz.

Plzeňská kapela P.V.A. se vrací na scénu, zahraje v Kalikováku

Plzeň - Pět kapel na dvou pódiích (jedno uvnitř, jedno venku) rockového klubu Kalikovák. To vše kvůli návraut plzeňské alternativně punk-rockové kapely P.V.A., která přichází 13 let od vydání desky Tvař se významně s novým albem.

U Zvonu bude letos v létě i Don Quijote

Plzeň - „Don Qujote je v každém z nás," to je podle Viléma Dubničky hlavní motto letošního Divadelního léta pod plzeňským nebem, jenž je největším divadelním open air festivalem na západě Čech. Jeho organizátoři se v posledních letech chlubí osmi tisíci návštěvníky během necelých čtyř prázdninových týdnů.

Robert Plant poprvé v Plzni, získejte s Deníkem vstupenky

Plzeň - Hlas Led Zeppelin vystoupí 27. července v lochotínském amfiteátru. Robert Plant jen tři týdny před svými osmašedesátými narozeninami bude poprvé koncertovat v Plzni.

SOUTĚŽ: Americká hvězda Helga David dorazí do Moving Station

Plzeň – České centrum New York zavítá se svým unikátním celoročním projektem Prague-New York Effects také do Plzně. Ve čtvrtek 30. června uvede v Moving Station Helgu Davis – americkou herečku, zpěvačku či rozhlasovou moderátorku - společně s českým tanečníkem a choreografem Jiřím Bartovancem.

Léto na zahradě Měšťanské besedy nabídne i Romea a Julii. Vyhrajte vstupenky

Plzeň - Měšťanská beseda ohlásila na letošní léto sedm divadelních představení, sedm hudebních a tři taneční večery. S letním programem začala symbolicky sice už 21. června, většina programu se však odehraje během prázdninových měsíců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.