VYBERTE SI REGION

Kultura

20.1.2017

Nešťastná Čo-Čo-San zazpívá na Nové scéně

Plzeň – V úterý ráno jí zazvonil telefon, a, když jej zvedla, slyšela ředitele Divadla J. K. Tyla v Plzni Martina Otavu, jak jí nabízí roli Čo-Čo-San v Pucciniho opeře Madama Butterfly. Už v sobotu bude tuto roli Věra Poláchová zpívat na Nové scéně v premiéře. Režie opery Madama Butterfly se ujal právě Martin Otava.

16.1.2017

Sourozenci Ulrychovi přivezou Javory v nejlepší formě

Plzeň – Dvojice koncertuje v únoru v plzeňské Besedě.

14.1.2017

Šestinásobná držitelka českého Anděla Tonya Graves se v Besedě vrátí k blues

Plzeň – Šestinásobná držitelka ceny Anděl Akademie populární hudby Tonya Graves pokračuje i v tomto roce v turné ke svému druhému sólovému albu Back to Blues. Začátkem března se s ním zastaví i v plzeňské Měšťanské besedě.

14.1.2017

Vojta Dyk s B-Side Bandem zahájí nové tour v polovině března v Plzni

Plzeň – Populární herec a zpěvák natočil s big bandem album a vydávají se na koncertní šňůru.

14.1.2017

Ondřej Brzobohatý dokončuje desku. Na jaře ji představí v Plzni

Plzeň/Praha – Po více než půlroční koncertní abstinenci, po období boje s bulvárem, po změně příjmení a po dokončení několika zdařilých hudebních projektů vyrazil Ondřej Gregor, dříve Brzobohatý, před Vánocemi opět na koncertní turné.

12.1.2017

Divadelní léto vzpomíná i hledí do budoucnosti

Plzeň - Plzeň je jediným městem v republice, pro které každý rok vzniká původní letní divadelní inscenace, zasazená do kulis historického centra.

12.1.2017

Přijďte se bát v noci na hororovou výstavu

Plzeň – Ještě neskončila a už je možné ji označit za jeden z nejúspěšnějších výstavních projektů Galerie města Plzně. Výstavu s názvem Život je bolestný a přináší zklamání Massakr, Vol. 1: Lovecraft vidělo od jejího zahájení 25. listopadu na tisíc pět set návštěvníků.

11.1.2017

Jarda Hudec: Čtvrtstoletí se Žebříkem

Plzeň – V populární hudební anketě je právě možné hlasovat. Výsledky budou vyhlášeny 10. března v plzeňském DEPO2015.

10.1.2017

Plesová sezona je tady! Zatančí Leichtová i Doležalová

Plzeň - Když Plzeň tančí. To je motto letošního reprezentačního plesu města Plzně, který se koná v pátek 20. ledna v Měšťanské besedě.

10.1.2017

SOUTĚŽ: Sen noci svatojánské na Nové scéně

Plzeň – Rej citu, hry a bláznovství. I tak bývá charakterizována Shakespearova komedie Sen noci svatojánské. V režii hostujícího Filipa Nuckollse je v pátek 13. ledna na programu Divadla J. K. Tyla (DJKT) v Plzni na jeho Nové scéně.

9.1.2017

Knihovny nově nabízejí komiks z dějin republiky i detektivky

Plzeň – Vastimil Vondruška patří v knihovnách k nejžádanějším autorům, a tak není divu, že Knihovna Města Plzně na konci roku 2016 zařadila do svého fondu jeho nejnovější román Nitranská brána smrti.

9.1.2017

Prvotina Vojty Kotka udělá z Besedy horský hřeben

Plzeň – Jeviště Měšťanské besedy se na začátku února promění v interiér horské boudy. Konkrétně půjde o boudu v Jizerských horách na trati slavného běžkařského závodu, kde žije a stará se o hosty rodina Bulbánových.

8.1.2017

Filharmonie pozvala trumpetistu Marka Zvolánka

Trumpetistu světové úrovně Marka Zvolánka přivítá Plzeňská filharmonie v Měšťanské besedě ve čtvrtek 19. ledna.

7.1.2017

Vltava naplánovala poslední narozeninový koncert do Plzně

Plzeň – V uplynulém roce slavila 30. výročí svého vzniku. Ještě letos ale chybí kapele s poetickým názvem a ještě poetičtějšími texty Vltava odehrát z narozeninového turné dva koncerty. Úplně poslední se uskuteční 1. února v Měšťanské besedě v Plzni.

6.1.2017

Netradičně: Strindbergova Slečna Julie jako balet

Plzeň – První premiéra roku 2017 bude v Divadle J. K. Tyla (DJKT) v Plzni baletní a velmi netradiční.

5.1.2017

Mladinka oslavila třicítku a vydala album

Plzeň - Už třicet let zhruba šedesátka dětí chodí každý týden co týden na tréninky, kde se učí lidové tance i písničky. Dětský folklorní soubor Mladinka byl založen před třiceti lety. V roce 1986 si však ještě říkal Škodováček.

4.1.2017

Muzeum otevřelo dvě nové výstavy a zve školáky na paleontologický výlet

Plzeň - Západočeské muzeum v Plzni představuje čínské textilie, stavebnici Merkur a od ledna zve na Paleontologii naživo.

4.1.2017

Pětadvacátý ročník cen Žebřík je tu. Vyhlášení bude moderovat Kohák a Pazderková

Plzeň - Hudební ceny Žebřík právě vkročily už do 25. roku své existence.

3.1.2017

Dva kamarádi se vydali podél řeky Křemelné

Šumava - Dva staří kamarádi se vydali proti proudu řeky Křemelné a vznikla z toho fotografická publikace Šumava – Křemelná s podtitulem Nedostupná krása opuštěné řeky.

2.1.2017

V Parkhotelu vzpomenou na krále swingu

Plzeň - Sinatrology je název koncertu, který se 5. ledna uskuteční v Parkhotelu v Plzni.

2.1.2017

Dvě ženy spojené s Plzní vystoupí v Měšťanské besedě

Plzeň - Měšťanská beseda pozvala v lednu do Plzně dvě ženy, jež jsou sice zpěvačkami rozdílných žánrů, ale spojuje je Plzeň. Obě v tomto městě začínaly své umělecké kariéry.

31.12.2016

Jan Holík si občas říká: Ty vole, máš skvělou práci!

Plzeň - Herec a plzeňský rodák Jan Holík už tři roky pendluje mezi Prahou, kde žije i natáčí filmy a televizní seriály, a Plzní, kam přesunul své divadelní aktivity.

25.12.2016

Od beatových začátků po dnešek: Sourozenci Ulrychovi zahrají v Besedě

Plzeň – Hana a Petr Ulrychovi letos oslaví již 52 let umělecké činnosti, 42 let Javorů a 7 let Javory beatu. Tato skvělá čísla si zaslouží i skvělý koncert, a proto si nenechte ujít jejich únorový koncert v Měšťanské besedě. Na společném koncertu totiž uslyšíte to podstatné z celé „ulrychovské" hudební historie. Od beatových začátků až po nejnovější písničky.

24.12.2016

Kulturní tipy Deníku: Kam vyrazit během Vánoc?

Plzeň - Šimpanzi mají v zoo nový pavilon, muzikant a kapelník Ota Heller bude opět hrát z věže katedrály sv. Bartoloměje.

23.12.2016

Lednová Kultura vyjde v úterý 27. prosince

Plzeň/Rokycany – Přehled kulturních a společenských akcí v prvním měsíci roku 2017 bude součástí Deníku.

21.12.2016

SOUTĚŽ: Silvestrovský electroswing v Pekle

Plzeň – V plzeňském Pekle se už usídlil electroswing. Večery plné muziky,tance a dobového oblečení se v tomto kulturním domě konají za velkého zájmu tancechtivých párů několikrát do roka, je tedy logické, že electroswingová zábava nebude chybět ani poslední den tohoto roku.

20.12.2016

V Plzni zahraje autor hudby k Bathory

Plzeň – V plzeňské Velké synagoze se tuto středu od 19 hodin uskuteční koncert slovenského zpěváka a multiinstrumentalisty Martina Tesáka, který vystupuje pod uměleckým pseudonymem Maok.

19.12.2016

Legendární vousáči ZZ Top přijedou do Plzně

Plzeň – Legendární trojce muzikantů, z nichž dva mají plnovous a jeden knírek a říkají si už téměř sedmačty-řicet let ZZ Top, vystoupí v příštím roce v Plzni.

19.12.2016

SOUTĚŽ: Zdeněk Raboch zve na Oldies but Goldies do plzeňského Parkhotelu

Plzeň – Diskotéka Oldies but Goldies patří v Plzni v vánočním akcím s velmi dlouhou tradicí. Letos se koná už po sedmatřicáté. V posledních letech se usídlila v Parkhotelu v Plzni na Borech, a tak se i letos právě tam sejdou večer na První svátek vánoční 25. prosince všichni milovníci starých ale zlatých hitů.

16.12.2016

Největší sběratel Merkuru na světě vystavuje v Západočeském muzeu

Plzeň – Jedny z nejhezších exponátů zapůjčil do Plzně ze své sbírky stavebnice Merkur Jiří Mládek z Kyškovic u Roudnice nad Labem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies